19 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

Oyuncunun kahvesine uyku ilacı atıp soydular

Oyuncu-yönetmen Hamdi Alkan'ın eski eşi Canan Hoşgör'ün kahvesine uyku ilacı atarak 182 bin 76 dolarını çaldıkları iddia edilen üç kişi hakkında başlatılan soruşturma kapsamında bir kişi, "Beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan bir kişiye karşı yağma" suçundan tutuklandı.

Oyuncunun kahvesine uyku ilacı atıp soydular


Hamdi Alkan'ın eski eşi oyuncu Canan Hoşgör, iddiaya göre 25 Haziran 2018 tarihinde bankada bulunan 182 bin 76 dolarını çekerek arkadaşı Ayşe C.'nin evine gitti. Burada parası çalınan Canan Hoşgör, savcılığa başvurarak şikayetçi oldu.  Şikayet üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ayşe C., dahil üç kişi hakkında soruşturma başlatıldı. 

Olaydan sonra kayıplara karışan Ayşe C., bulunamazken, sorgusunda zaman zaman Ayşe C.'nin şoförlüğünü yaptığını söyleyen Barış E., ve arkadaşı Ali E., gözaltına alındı. 
 
5 BİN LİRA ÖNERDİ İDDİASI

Emniyet sorgusunda 2-3 yıldır zaman zaman Ayşe C.'nin şoförlüğünü yaptığını söyleyen Barış E., Ayşe C.'nin çok önemli olduğunu söylediği bir evrağı kendisine verdiğini belirterek, "Bana, 'Canan Alkan'ın aracında bulunan çanta içindeki evrakı, bu evrak ile değiştireceksin' dedi. Ben de, 'bu işi yapamam, denetimli serbestliğim var, bu iş beni aşar. Ancak işi yapacak  birini tanıyorum' dedim. Mahalleden arkadaşım Ali E.'yi tavsiye ettim. Ayşe C., işi yapması durumunda Ali E.'ye 5 bin lira vereceğini söyledi" dedi.  

KURYE İLE YOLLANAN UYKU HAPI

Ali E.'nin kurye ile Ayşe C.'nin adresine uyku hapı yolladığını söyleyen Barış E., Ayşe C.'nin bu hapı arkadaşlarının da bulunduğu bir ortamda Canan Hoşgör'ün içkisine kattığını, ancak haptan etkilenen Canan Hoşgör'ün kardeşi ile eve gitmesi üzerine sonuç alamadıklarını söyledi. 

Ayşe C.'nin isteği üzerine Ali E.'den bir uyku hapı daha aldığını söyleyen Barış E., "Ofise gittim. Hapı Ayşe hanıma verdim. O esnada Canan hanım geldi. Ben oradan ayrıldım. Yarım saat sonra Ayşe hanım Whatsapp üzerinden mesaj atarak 'Canan'ın arabasının kapısı açık, arkadaşın Ali evrağı oradan alsın' dedi. Ben kapıda bekleyen aracın resimlerini çekerek Ali'ye attım. Ali araca gitti ancak Canan hanımın bahsettiği evrağı bulamadı. Ali de oradan ayrıldı" dedi. 

'CANAN HANIMI DURGUN, YÜZÜ SOLUK, GÖZLERİNİN ETRAFI MORARMIŞ HALDE GÖRDÜM'

Aradan 5-6 saat geçtikten sonra Ayşe C.'nin kendisini aradığını söyleyen Barış E., "Çekmeköy'deki evine çağırdı. Canan hanım ile oraya gideceğini söyledi. 19.00 gibi eve gittim. Arka bahçede Canan hanımı gördüm. Durgun, yüzü soluk, gözlerinin etrafı morarmış, çökmüş gibi bir halde gördüm Canan hanımı. Halini sordum, kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Çocukları alıp AVM'ye bırakarak evime gittim. Sabah Ayşe hanım aradı. 'O iş tamam eve gelebilir misin' dedi. Hırsızlık olayına karışmadım" dedi. 

HAPLARI TEMİN EDEN ALİ E: OLAYI BEN İHBAR ETTİM

Ali E. ise sorgusunda, Ayşe C.'nin Barış E. üzerinden kendisine ulaştığını, çantadan bir evrak çalmasını istediğini ancak bu teklifi kabul etmediğini, hırsızlık olayını öğrendikten sonra da Canan Hoşgör'ü arayarak olayı ihbar ettiğini söyledi. 

İki şüpheli dün soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildiler. İki şüpheli savcılık sorgularının ardından, "Beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan bir kişiye karşı yağma" suçundan mahkemeye sevk edildiler. 

Oyuncu Canan Hoşgör'ün paralarının çalınmasına ilişkin dün bir kişinin tutuklanmasının ardından bugün bir kişi daha tutuklandı. Canan Hoşgör'ün evine gittiği sigortacı arkadaşı Ayşe C., soruşturma kapsamında bugün tutuklandı.

 

Sigortacı arkadaşı Ayşe C.'nin evinde parasının çalınması üzerine savcılığa başvuran Canan Hoşgör'ün şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Ayşe C.'nin şoförü dün tutuklanmış, Ayşe C.'ye uyku hapı temin ettiği ileri sürülen şoförün arkadaşı Ali E. ise serbest bırakılmıştı. 

Firari olan Ayşe C., Burcu E. ile birlikte dün gözaltına alındı. Ayşe C. Ve Burcu E., emniyet işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildiler. 

'DIŞARI ÇIKIP DÖNDÜĞÜMDE CANAN HANIM ÇANTASININ OLMADIĞINI SÖYLEDİ'

İki şüpheli, savcılık sorgularının ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiler. Mahkemedeki sorgusunda, Canan Hoşgör ile iki yıldır tanıştığını söyleyen Ayşe C., “Olay günü beni aradı. Evime gelmek istediğini söyledi. Bana personel dosyalarını getirdi ve sigorta işlemlerini yaptırdı. Çarpması olduğunu söyleyerek su istedi. İkram ettiğim suyu içti. Kendisini iyi hissetmediğini söyledi, evime gitmek için teklifte bulundu. Ben de kabul ettim. Öncesinde ısrarla hastaneye gitmeyi teklif ettim, kabul etmedi. 'Birazdan kendime gelirim' dedi. Çekmeköy'deki evime gittik. Çocuklarla yemek yedik. Burcu E.'den çocukları anneannesine götürmesini rica ettim. Barış E.'yi çağırmamı istedi, çağırdım geldi. Canan hanım kötü bir gün geçirdiğini, bende kalmak istediğini söyledi. Gece 01.30-02.00 sıralarında Canan koltukta telefonuyla oynuyordu, ben de ekmek almak için dışarıya çıkıp geri geldim. Geri geldiğimde Canan hanım çantasının olmadığını söyledi. Ben de, 'şaka yapıyorsun' dedim. Daha sonra sitenin güvenliği ile polisi çağırdık. Olay yeri inceleme geldi. Bu sırada ben çantamı ve kasanın anahtarını ilk aşamada bulamadığını söyledim. Bazanın altındaki 44 bin dolar ve her şey tutanağa bağlandı. Karakola gidip gerekli işlemleri yapıp döndük. Saat 05.00-05.30 sıralarında polis geldi. Polis memurları ile karakola geçtik. Kendi evimde, aracımda Canan hanımın bahsettiği çantayı görmedim. Ali E. ve Barış E.'nin aleyhime olan ifadelerini kabul etmiyorum" dedi. 

7 yıldır Ayşe C. İle çalıştığını söyleyen Burcu E. ise sorgusunda, olay günü Canan Hoşgör'ün akşam saatlerinde geldiğini, akşam yemeği yediklerini, Ayşe C.'nin isteği üzerine çocukları Ayşe C.'nin annesine götürdüğünü, olayla ilgisi olmadığını söyledi. 

TUTUKLANDI

Burcu E.'yi adli kontrol tedbiri ile serbest bırakan mahkeme, Ayşe C.'yi, “Beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan bir kişiye karşı yağma" suçundan tutukladı. 

DÜN DE BİR KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

25 Haziran 2018 tarihinde Ayşe C.'nin evine bankadan çektiği 182 bin 76 dolar ile giden Canan Hoşgör, parasının çalındığını öne sürerek şikayetçi olmuştu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında dün gözaltına alınan Ali E. ve Barış E., adliyeye sevk edilmiş, Barış E., “Beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan bir kişiye karşı yağma" suçundan tutuklanmış, Ali E. İse hakkında adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmıştı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan Tok'a İlkadım'da sevgi seli
Başkan Erdoğan Tok'a İlkadım'da sevgi seli
Hasan Togar: Tekkeköy için daha çok çalışacağız
Hasan Togar: Tekkeköy için daha çok çalışacağız