GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-03-2024 16:45

Özlem Maraş: Atakum hayvanlar için de güvenli olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, 'Hayvan Hakları Farkındalık Programları' kapsamında geliştirilecek projelerle ilçenin hayvanlar için de güvenli ve yaşanılabilir yer haline geleceğini söyledi.

Özlem Maraş: Atakum hayvanlar için de  güvenli olacak

AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretlerde vatandaşlara Hayvan Hakları Farkındalık Programları'na yönelik projelerini anlattı.

Atakum’da sokak hayvanlarının sağlık ve günlük bakım ihtiyaçlarının aralıksız karşılanacağını, huzurlu bir hayatlarının olacağını belirten  Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, “İlçemize hizmet verecek yeni tesislerimizi kurarak, bu tesislerde bakıma ve tedaviye ihtiyaç duyan hayvanlarımızın öncelikli ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Atakum’a güvenli ve sağlıklı sokaklar sunmak amacıyla hayvan hayat alanları oluşturacağız. Bu alanlarda, özellikle bakıma ve tedaviye ihtiyaç duyan hayvanların öncelikli ihtiyaçlarını karşılayacak bir ortam sağlayacağız" dedi.

Hayvan hayat alanlarında, can dostların bakımını ve tedavisini üstlenecek bir ekip oluşturulacağını, kimliklendirme, kısırlaştırma, aşılama gibi temel sağlık uygulamaların gerçekleştirileceğini dile getiren Özlem Maraş, "Hayvan yaşam alanlarının giderlerini belediye olarak karşılayacak, bu sayede hayvanların sağlıklı bir hayat sürmelerini ve ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacağız. Güvenli sokaklar ve hayvanların kontrollü bir şekilde yaşadığı yaşam alanlarıyla, Atakum’u daha güvenli bir yer haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede annelerimiz, çocuklarımız ve tüm halkımız sokaklarda daha huzurlu bir şekilde dolaşabilecek. Evlerdeki ve Restoranlardaki Atıklarla Hayvan Besleme Projesi, Hayvan Hakları Farkındalık Programları Projemizle, Atakum’u sadece insanlar için değil, aynı zamanda hayvanlar için de güvenli ve yaşanabilir bir yer haline getirmeyi amaçlıyoruz. Halkımızla birlikte, güvenli sokakları ve huzurlu yaşam alanlarını birlikte oluşturarak, Atakum’un geleceğini daha yaşanabilir kılacağız. Restoranlarımızda ve evlerimizde oluşan yemek atıklarını değerlendirerek, çevre dostu bir yaklaşım benimseyerek, bu atıklardan hayvanlar için besleyici ve sağlıklı yemler üreteceğiz. Bu sayede, sürdürülebilir bir döngü oluşturarak hem çevreye duyarlılık gösterecek hem de hayvanlara kedi ve köpek maması gibi kaynakları daha etkili bir şekilde değerlendirme fırsatı sunacağız. Mühendislerimiz tarafından geliştirilen mama makinelerini arttırarak, Atakum ve diğer ilçelerimiz de kendi mama üretimimizi geliştirmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

HAYVAN HAKLARI FARKINDALIK PROGRAMLARI
Atakum’u sadece insanlar için değil, aynı zamanda hayvanlar için de güvenli ve yaşanabilir bir yer haline getirmeyi amaçladıklarını dile getiren Maraş, "Halkımızla birlikte, güvenli sokakları ve huzurlu yaşam alanlarını birlikte oluşturarak, Atakum’un geleceğini daha yaşanabilir kılacağız. Restoranlarımızda ve evlerimizde oluşan yemek atıklarını değerlendirerek, çevre dostu bir yaklaşım benimseyerek, bu atıklardan hayvanlar için besleyici ve sağlıklı yemler üreteceğiz. Bu sayede, sürdürülebilir bir döngü oluşturarak hem çevreye duyarlılık gösterecek hem de hayvanlara kedi ve köpek maması gibi kaynakları daha etkili bir şekilde değerlendirme fırsatı sunacağız. Mühendislerimiz tarafından geliştirilen mama makinelerini arttırarak, Atakum ve diğer ilçelerimiz de kendi mama üretimimizi geliştirmeyi amaçlıyoruz. Hayvan hakları bilincini artırmak, istismarı önlemek ve sürdürülebilir bir toplum oluşturmayı amaçlamaktayız" dedi.