GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-03-2024 18:04

Özlem Maraş: Atakum'un kısır siyasi çekişmelerle kaybedecek vakti yok

Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, "Atakum, kısır siyasi tartışmalarla yeterince vakit kaybetti. Bırakın bu ilçeyi, bu ilçeye, hizmet edebilecek, yatırım getirebilecek liyakatli kadrolar yönetsin" dedi.

Özlem Maraş: Atakum'un kısır siyasi çekişmelerle kaybedecek vakti yok

Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, Küçükkolpınar Mahallesi'nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Atakum'u 4 yıldır yönetemeyen zihniyetin kılık değiştirerek  yenden beş yıl için göreve talip olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekili Ersan Aksu, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, MHP Atakum İlçe Başkanı Filiz Gök'ün de katıldığı mitingde konuşan Özlem Maraş,  Atakum'un kısır siyasi çekişmelerle kayebedecek vakti olmadığını belirtti. Maraş, "Çok ilginçtir, Atakum'u beş yıldır yönetemeyen zihniyet, sadece kılık değiştirip yeniden bir beş yıl göreve talip olabiliyor. Sanki bu geçen beş yılın sorumluluğu başkalarındaymış gibi hareket edebiliyor, sorunların farkında olduklarını söyleyebiliyorlar. Sadece belediye başkanının değiştiği, diğer herşeyin aynı kaldığı göstermelik bir düzenleme ile Atakum'da çözemediğiniz hangi sorunu çözebileceksiniz? Atakum'a hangi yatırımı getirebileceksiniz? Yatırımın telaffuzunu dahi yapamadılar geçmiş beş yılda, halen daha yapamıyorlar. Çünkü öyle bir dertleri yok. Öyle bir hedefleri yok. Öyle bir vizyonları yok.Yine benzer şekilde sırf kamuoyunu manipüle etme amaçlı anket sonucu paylaşan başka bir zihniyet daha var Atakum'da. Milletin gönlüne girememiş şimdiye kadar da şimdi anket manipülasyonu ile gönülleri fethedecek. Seçim çalışması deyince, vatandaşın huzuruna çıkıp projelerini anlatmayı anlamamış bu arkadaşlar. Seçim sürecinin hangi aşamasında hangi manipülasyona başvururuz diye düşünmüşler ve kendilerine bir takvim belirlemişler. 'Şu tarihte rakiplerin afişlerini keseriz, zarar vermeye çalışırız. Baktık olmadı, kendi afişlerimizi kesip mağduru oynarız. Hatta yetmez, bunu haber de yaptırırız' diye plan yapmışlar. Uyguluyorlar. Hayretle izliyoruz" dedi.

İNSANLARIN YÜZÜNE NASIL BAKACAKLAR?

Maraş konuşmasında, "Yetinmiyorlar, kendi yaptırdıkları anketlerden çıkan sonucu üçle dörtle çarpıp, sonuç yayınlıyorlar. Akıl alır gibi değil. Kimse de inanmıyor zaten. Hayır anlamadığım, Pazar günü seçim olacak. Sandıktan bir sonuç çıkacak. Bu arkadaşlar o zaman nasıl bir savunma yapabilecekler. İnsanların yüzüne nasıl bakabilecekler? Yani kazanmayı bırak kazandı algısı oluşturmak için bile herşey mübah m? Bu mu yani? Bu kadar basit mi bu işler? Atakumlu hemşehrilerimizi bu kadar hafife almak olur mu? Ne diyelim, bizim görevimiz Atakum'u uyarmak. Kararı Atakumlu hemşehrilerimiz verecek." ifadelerini kullandı.