GENEL
Giriş Tarihi : 29-10-2019 12:13

Pençe-3 Harekatı'nda rahatsızlanan Teğmen şehit oldu

Pençe-3 Harekâtında görevli Piyade Teğmen Kamuran Ablak'ın keşif ve gözetleme faaliyeti sırasında rahatsızlanarak, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olduğunu duyurdu.

Pençe-3 Harekatı'nda rahatsızlanan Teğmen şehit oldu

Şehit ile ilgili başsağlığı mesajı verilen Bakanlık açıklamasında, "Pençe-3 Harekatı’nda görevli bir kahraman silah arkadaşımız, 28 Ekim 2019 tarihinde keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında rahatsızlanmış ve helikopterle kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

KOCAELİ'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Pençe-3 Harekatı'na katılan Piyade Teğmen Kamuran Ablak'ın şehadet haberi Kocaeli'nin Gölçük ilçesi İhsaniye Çiftlik Mahallesi'ndeki ailesine verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini askeri yetkililerden alan Orhan Ablak, gözyaşlarına hakim olamadı. Evli olan Kamuran Ablak'ın şehit olduğunu öğrenen mahalle sakinleri de taziye için Türk bayrağı asılan eve akın etti.