GENEL
Giriş Tarihi : 13-08-2022 13:47   Güncelleme : 13-08-2022 13:52

Pençe-Kilit bölgesinde Teğmen Ömer Bağra şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu Siirt-Şirvan nüfusuna kayıtlı Piyade Teğmen Ömer Bağra'nın şehit olduğunu duyurdu.

Pençe-Kilit bölgesinde Teğmen Ömer Bağra şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 12 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu kahraman silah arkadaşımız P. Tğm. Ömer BAĞRA, şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Siirt Valiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise, "Pençe-Kilit Harekat bölgesinde teröristlerce yapılan taciz ateşi sonucu şehit olan Hemşehrimiz Piyade Teğmen Ömer Bağra'ya Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabrı cemil diliyoruz. Aziz Milletimizin başı sağ olsun" ifadelerine yer verildi.

Bu arada Piyade Teğmen Ömer Bağra’nın naaşı Siirt 3.Komando Tugay Komutanlığında dualarla karşılandı. Şehit Bağra, Şirvan ilçesine bağlı Narlıkaya köyüne götürülerek gözyaşlarıyla toprağa verildi.