GENEL
Giriş Tarihi : 05-05-2021 16:25   Güncelleme : 05-05-2021 16:25

Personel soyunma dolabı modelleri ile odalarınızı düzenleyin

Personel soyunma dolabı modelleri ile odalarınızı düzenleyin

İster ev ortamı ister iş ortamında olsun , elbiselerinizin ve eşyalarınızın saklanması genel bir ihtiyaçtır. Evlerde genellikle elbiselerin ve eşyaların saklanması için ahşap dolaplar kullanılmaktadır. Yatak odalarında ve salonda ahşap raflı elbise dolapları kullanımı son derece yaygındır. Fakat iş ortamında ise bu durum tam tersi bir hal almaktadır. Mimarlık firmalar genellikle dayanıklı ve cazip fiyatlı olması nedeniyle metal dolaplar tercih etmektedir. Fabrikalarda ve işletmelerde genellikle çelik soyunma dolabı ve türevleri kullanılmaktadır. Güncel soyunma dolapları modelleri için yandaki bağlantıya tıklayınız. Metal dolapların kullanım amacı genelde ucuz ve uzun ömürlü olmasından ötürüdür. Firmalar ahşap dolap tercihi yapmamaktadır. Bunun nedeni ise ahşap dolapların kilit mekanizması eksikliği, çürüme, yangına karşı dayanıksızlığı gibi sebeplerdir. Oysaki çelik dolaplarda elektronik şifreli kilitleme seçeneğinden , asma kilit takmaya uygun kilit seçeneğine kadar bir çok çeşit güvenlik önlemi mevcuttur. Ucuz çelik dolap modelleri genelde yangına karşı dayanıksız, ince materyallerden üretilen ürünlerdir. 1-2 aylık yoğun bir kullanım sonunda demir dolaplar kullanılmaz hale gelebilir. Bu gibi nedenlerden dolayı yalnızca fiyatlara değil ürün kalitesine de göz atmakta fayda mevcuttur.

Ofis ve bürolar da metal dolap tercihi yaparken bir çok kritere bakmaktadır. Yangın, su baskını, kilit özelliği vb. gibi etmenler ofis ortamında önemli kriterlerdir. Bir ofiste değerli dosya, evraklar bulunur. Yangında ve su baskınında zarar görmemesi için genelde kilitli metal dosya dolabı tercih edilir. Çelik dosya dolapları modelleri için yandaki adrese tıklayın. Raflı klasör ve arşivleme dolapları  anahtarlı kilitlidir ve demir materyalden yapılmaktadır. Metal dosya dolaplarının taşıma kapasitesi kullanılan demir kalınlığına göre değişir. Personel dolabı modelleri ile dosya dolapları modelleri genelde aynı materyalden yapılmaktadır.

Kalıphane ve atölyelerde takımların ve eşyaların saklanması zaruridir. Böyle ortamlarda malzeme dolabı modelleri yaygındır. Çekmeceli ve metal kilitli malzeme dolapları için yandaki adrese ulaşınız. Daha kalın çelik levhalardan üretilen bu modeller atölyelerdeki takımların ve hırdavat parçalarının saklanması, kaybolmasının önlenmesi amacıyla kullanılır. Kilitli malzeme dolaplarının rafları yaklaşık 100 kg ağırlığa karşı dayanıklıdır. Portatif bir şekilde takımların iş yerinde rahat taşınması amacıyla da takım arabası modelleri yaygın bir biçimde kullanılır. Genelde tekerlekli ve frenli olarak inşa edilen bu takım arabaları çekmeceli ve kilitli raflı olarak üretilebilir. Kartoteks dolabı modelleri de çekmeceli ürün grupları içerisindedir. Fakat ofislerde özlük dosyalarının ve kartoteks dosyalarının arşivlenmesi amacıyla kullanımı mevcuttur. Kilitli metal dolap modelleri için yandaki bağlantıya tıklayınız.

Atölyelerin en değerli çelik eşya ürün grubu ise elbette çalışma tezgahı modelleri olmaktadır. Metal profil çalışma tezgahları yüksek kaliteli demir profilden üretilir. Kaynaklıdır ve tonlarca ağırlığa karşı kapasitesi bulunur. İçerisinde çekmeceler, raflar, takım asma panoları gibi ekstra özellikleri bulunur. Çalışma ortamına uygun olarak üretilir. Engin Metal Çelik Eşya firması ile iletişime geçerek fabrika ve ofis ortamınıza en uygun ürünleri temin edebilirsiniz.