GENEL
Giriş Tarihi : 29-09-2021 09:34   Güncelleme : 29-09-2021 09:34

Pilot Kalem

Pilot Kalem

Pilot kalem tarihte ilk 1927 yılında karşımıza çıkıyor. Uçlu ve kurşun kalemin atası olarak anılıyor. Pilot kalem birçok aşamalardan geçerek günümüz kalemlerini oluşturdular. 1961 yılında ilk defa piyasaya sunulup birçok çeşidi kullanıldı. Sıvı mürekkepli, jel mürekkepli gibi birçok lansmanlardan geçtiler. Pilot kalemlerin mükemmel oluşu kullanılan mürekkep kalitesine bağlıdır. 

Dağılıp akıntı yapmaması oldukça önemlidir. Kimse önemli bir yazısının ortasında, bir belgeyi imzalarken ya da en önemlisi çantasına akmış her yere bulaşan bir kalem istemez. Pilot kalem seçiminde önemli olan birkaç husus vardır. Mürekkep kalitesinin öneminden bahsetmiştik Günümüzde jel mürekkep kullanımı oldukça fazladır. Kalemin rengine ve uç kalınlığına karar verirken kullanım alanımıza göre seçim yapmalıyız. 

Eğer kaligrafi için bir kalem seçiminde bulunacaksak çok ince bir uç kalemler seçmeliyiz. Sadece yazım, imza için kalem seçiminde bulunacaksak ince ve orta uçlu kalemler oldukça işimizi görür. Eğer çizim yaparken kullanacaksak kalın uçlu kalem seçiminde bulunmalıyız. En kaliteli ve seçimleriniz için en uygun kalemler için https://www.guvensanat.com/pilot-kalem web sayfamıza girip ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.