16 AĞUSTOS 2018

Piyanist Gülsin Onay´dan Samsun´da muhteşem konser

Samsun Devlet Opera ve Balesi´nin 2017-2018 Sezonu Açılış Konseri dolayısı ile Samsun´a gelen devlet sanatçısı-piyanist Gülsin Onay, Samsunlu müzik severlere muhteşem bir konser verdi.

Piyanist Gülsin Onay´dan Samsun´da muhteşem konser

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin 23 Eylül 2017 Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2017-2018 Sezonu Açılış Konseri dolayısı ile Samsun'a gelen devlet sanatçısı, dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, Samsunlu sanat severlere muhteşem bir konser verdi.

Nezih Seckin'in orkestra şefliğini yaptığı, solistler Tuncay Kurtoğlu, Sitare Çelebi, Mine Yenice Kurtoğlu , Ari Edirne, Anna Chubuchenko ve Zerrin Karslı'nın performans sergilediği konserde, dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay ise Mozart Konçerto K 414 ve ardından 3 Chopin Bis eserleri ustalıkla yorumlayarak coşkulu Samsun dinleyicisiyle tek yürek oldu.

Konserde sanatçıyı ayakta alkışlayan ve defalarca sahneye çağıran Samsunlu sanat severler ise konseri tek kelimeyle muhteşem bulduklarını belirttiler.

SAMSUN DİNLEYİCİSİ HARİKA
Samsun'da beşinci konserini veren ve Samsun dinleyicisine övgüler yağdıran Gülsin Onay, konserle ilgili duygularını Samsun Haber Hattı imtiyaz sahibi İlknur Yamak'a anlattı. "Samsun müzik severleri, dinleyicileri süper. Konsere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diyen ünlü sanatçı, "Samsun'un klasik müziğe ve sanata bakış açısı mükemmel. Daha önce 4 kez Samsunluların karşısına çıkmıştım. Bu akşam da 5. kez sahne aldığımda aynı heyecanı yaşadım. Çünkü Samsun dinleyicisi tek kelime ile tarif etmem gerekirse harika. Bu yüzden o sıcak alkışlarına dayanamadığım için konser bitmesine rağmen 3 kez daha sahneye çağrıldım ve seve seve eserleri yorumlamaya devam ettim" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu