GENEL
Giriş Tarihi : 14-05-2019 13:43   Güncelleme : 14-05-2019 14:56

PKK saldırısında Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli şehit oldu

Hakkari'nin Derecik ilçesi Irak sınırına yakın bölgedeki askeri üsse PKK'lı teröristlerce taciz ateşi açılması sonucu Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli şehit oldu.

PKK saldırısında Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli şehit oldu

Hakkari ve çevresindeki operasyonlar sürdürülürken, bugün sabah saatlerinde, Derecik ilçesi Irak sınırına yakın bölgedeki askeri üsse, PKK'lı teröristlerce taciz ateşi açıldı. 

Açılan ateşte, Kırşehir'in Karaman nüfusuna kayıtlı olan Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli şehit oldu. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hakkari Valiliği, sızma girişiminde bulunan PKK'lı teröristle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencili'nin şehit edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"14.05.2019 günü Yüksekova Avaşin sektörü Batıntepe üs bölgesine yönelik BTÖ mensuplarınca sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada 20.03.1992 doğumlu Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli şehit olmuştur. Şehit uğurlama töreni bugün  saat 17.00 de Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı'nda gerçekleşecektir."

Bu arada şehit Zekeriya Zencirli'nin Antalya'nın Alanya ilçesi Mahmutlar Mahallesi'nde oturan annesi Leyla Çelik ve kardeşlerine şehadet haberi askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin annesinin evine Türk bayrağı asılırken, acı haberi alan yakınları ve komşular da eve akın etti.

Şehit Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin anne ve babasının bir süre önce ayrıldığı, babasının Kırşehir'in Kaman ilçesinde, annesinin ise Alanya'da oturduğu belirtildi. Bekar olan şehidin iki kardeşinin Alanya'da ticaretle uğraştığı kaydedildi.