02 NİSAN 2020 Perşembe 13:32
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-12-2019 15:23   Güncelleme : 09-12-2019 16:53

PKK'lı teröristlerden hain tuzak: 2 şehit, 7 yaralı

Şırnak'ın İdil ve Midyat arasındaki Pisikayası Tepesi bölgesinde PKK'lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının (EYP), kontrollü şekilde imha edilmesi sonucu infilak etti. Patlamada Uzman Çavuş Kemal Sayar ile bomba uzmanı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik şehit oldu. 7 asker de yaralandı.

PKK'lı teröristlerden hain tuzak: 2 şehit, 7 yaralı

Edinilen bilgilere göre, Şırnak'ın İdil İlçe Jandarma Komutanlığı ile Haberli Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk alanı olan  Sarıköy Köyü sınırlarındaki Pisikayası tepesi mevkisinde sabah saatlerinde bölücü terör örgütü tarafından tuzaklanmış  el yapımı patlayıcı madde tespit edildi.

Tespit edilen EYP, bomba imha ekipleri tarafından yapılan müdahale esnasında infilak Patlamada Samsun Havza nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Kemal  Sayar ile İstanbul Bayrampaşa'da ikamet ettiği belirtilen bomba uzmanı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik şehit oldu. 7 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterle alınarak İdil Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir" denildi.
 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA