16 HAZİRAN 2019 Pazar 21:32
GENEL
Giriş Tarihi : 04-10-2018 16:31   Güncelleme : 04-10-2018 17:44

Profesörü hasta yakınları dövdü

Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Arif Serhan Cevrioğlu, tartıştığı hasta yakınları tarafından başhekimlik binası önünde dövüldü. Sağlık raporu alan Cevrioğlu, saldırganlardan şikayetçi oldu.

Profesörü hasta yakınları dövdü

Olay, sabah saatlerinde, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü Başhekimlik binası önünde meydana geldi. Tedavi gören hastalarının ölüm haberini alan yakınları, feryat etmeye başladı. 

Bu sırada Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Arif Serhan Cevrioğlu ile gözyaşı döken hasta yakınları arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Prof. Dr. Cevrioğlu, hasta yakınları tarafından dövüldü. Doktorun yardımına, hastanede bulunan polis ekipleri yetişti. Doktoru döven hasta yakınları, yakalanarak, ifadeleri alındı. Sağlık raporu alan Prof. Dr. Arif Serhan Cevrioğlu, saldırganlardan şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DOKTORA SALDIRI KAMERADA
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü Başhekimlik binası önünde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Arif Serhan Cevrioğlu'na hasta yakınlarının saldırısı, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, hasta yakınları, Prof. Dr. Arif Serhan Cevrioğlu'nu üzerine yürüyüp, yumrukluyor.

Olayla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Arif Serhan Cevrioğlu, "Saat 08.50 sıralarında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne girerken, hasta giriş kapısı dışında yakının kaybı nedenli ağıt yakan iki kadın ve yanındakilere yaklaştım. 'Merhaba, ben hastanede çalışan bir doktorum. Başınız sağ olsun, acınızı anlıyorum. Ancak burası, hastası ameliyatta veya yoğun bakımda olan çok sayıda hasta yakınının bekleme alanıdır' deyip, sonra bayanların yakınındaki kişiye, 'Beyefendi, bayanları buradan uzaklaştırabilir misiniz, burası çok hassas bir yerdir' dedim. Daha sonra hastaneye doğru yürürken, ölenin yakınların tarafından 'Ulan burada da ağlayamayacak mıyız' söylemleriyle 8-10 hasta yakınının bana karşı topluca linç girişimine maruz kaldım. Ben bu sırada 'Doktorum, yanlış anladınız' dememe rağmen, ölen hasta yakınlarının saldırısı devam etti. Güvenlik görevlilerinin araya girmesi esnasında, grubun elinden kurtuldum. Daha sonra hastane içine kaçarak kurtuldum" diye konuştu.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ise saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Sebebi ne olursa olsun şiddet olaylarını kabul etmemiz mümkün değildir. Prof. Dr. Cevrioğlu'na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak şiddet olaylarının takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA