GENEL
Giriş Tarihi : 01-11-2019 02:52   Güncelleme : 01-11-2019 02:55

Resulayn'da Uzman Çavuş İsmail Sarıcan şehit oldu

Barış Pınarı Harekatı kapsamındaki Suriye’nin Resulayn bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Resulayn'da  Uzman Çavuş İsmail Sarıcan şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde 31 Ekim 2019 tarihinde, daha önce teröristler tarafından yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 6 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşlarımız, hastaneye kaldırılmış ve tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Bu arada Hatay'ın Dörtyol İlçesi  Kuzuculu Beldesi Çat Köyü nüfusuna kayıtlı 30 yaşındaki  şehit Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan'ın şehadet haberi ailesine Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve Askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin evli ve 1 çocuk babası olduğu belirtildi.