GENEL
Giriş Tarihi : 12-03-2020 19:12

Resulayn'da Uzman Onbaşı Beyazıt Bestami Buluş şehit oldu

Suriye'nin Resulayn kentinde terör örgütü PKK/PYD/YPG mensuplarınca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda Uzman Onbaşı Beyazıt Bestami Buluş şehit oldu.

Resulayn'da Uzman Onbaşı Beyazıt Bestami Buluş şehit oldu

Suriye'nin Haseke iline bağlı Resulayn’ın güneybatısındaki Tel Halaf bölgesinde,  PKK/PYD/YPG terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapılan saldırı 1 asker şehit oldu, 3 yerel polis hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı. Yaralılar Resulayn Devlet Hastanesi ile Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Barış Pınarı Harekâtıyla güvenli hale getirilen Resulayn ilçesinde 12 Mart 2020 saat 12.40 sıralarında, yol kontrol noktasına PKK/PYD/YPG terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapılan saldırı sonucu bir (1) Jandarma Uzman Onbaşımız ve üç (3) yerel güvenlik personeli şehit olmuştur. Aynı saldırı sonucunda, yedisi sivil olmak üzere yaralanan on (10) kişi ise Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Şehidimize Allah’tan rahmet; ailesi, silah arkadaşları ve asil milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz" denildi.

HATAY'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Bu arada  Hatay'ın Kırıkhan ilçesi nüfusuna kayıtlı 26 yaşındaki şehit Uzman Onbaşı Beyazıt Bestami Buluş'un ailesine acı haber verildi.