KARADENİZ
Giriş Tarihi : 27-03-2020 16:12

Rize'de 1 belde ve 4 köy, koronavirüsten karantinaya alındı

Rize'nin Kendirli Beldesi ve 4 köyde koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alındı. Yerleşim bölgelerine giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Rize'de 1 belde ve 4 köy, koronavirüsten karantinaya alındı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü'ndan yapılan açıklamada, "İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Korona virüs vakalarının önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığının izni ve onayıyla  karantina altına alınmıştır. Bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup,  giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden  bu bölgede tüm evlerdeki ateş,öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak yada gerekirse hastaneye kaldırılacaktır"  denildi.

Açıklamada, vatandaşların ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerlerin çok daha sıkı denetleneceği de belirtilerek, "Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır" ifadelerine yer verildi.