06 NİSAN 2020 Pazartesi 06:59
SPOR
Giriş Tarihi : 03-02-2020 09:21   Güncelleme : 03-02-2020 09:24

Sağlam'dan hakeme tepki! Kimse takımın kaderiyle oynayamaz

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Tarsus Idman Yurdu maçında 3 yşndaki bir çocuğun bile faul vereceği pozisyonun ardından yenilen golde hakemin büyük hatası olduğunu belirterek, "Biz burada emek veriyoruz. Sonrasında hakemin umursamaz tavrı ya da acemiliğinden dolayı bir takımın kaderiyle oynamak oluyor. İlk yarı biterken de hakem ciddi bir hata yaptı. Maalesef hakemlerle alakalı ciddi sorunlar var” dedi. Sağlam VAR sisteminin alt liglerde de uygulanması gerektiğini de belirtti.

Sağlam'dan hakeme tepki! Kimse takımın kaderiyle oynayamaz

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam,  deplasmanda kazandıkları 2-1'lik Tarsus İdman Yurdu maçı sonrasında yaptığı açıklamada, "Zor olacağını biliyorduk. Tarsus İdman Yurdu deplasmanı zor bir deplasman. Bunların bilinci ile biz buraya geldik. İlk devre beklediğimiz dirençle karşılaştık. Maalesef cevap veremedik. İkinci yarı soyunma odasında oyuncularla paylaştığımız bazı önemli noktalar ve oyuncularımızın buna çok çabuk şekilde reaksiyon vermesi ve sonrasında golü bulmamız moralimizi ve motivasyonumuzu arttırdı. Ondan sonraki dakikalarda oyunda üstünlüğü de ele geçirdik. Bizi lider tutacak, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayacak 3 puanı alacak golü de bulduk. Ben oyuncularımızın hepsine teker teker teşekkür ediyorum. Samsun’dan gelip bizi destekleyen taraftarlarımızı da teşekkür ediyorum” dedi.

GEREKLİ DERSLER ÇIKARILACAK
Hatalardan ders çıkaracaklarını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Bu maçlar bizim daha da olgunlaşmamızı sağlıyor. Bundan sonra yapmamız gereken bir iş bu maçtan gerekli dersleri çıkarıp haftaya oynayacağımız Afjet Afyonspor maçına en iyi şekilde hazırlanmak. Sonra da büyük bir finalimiz var. Bunun sonu zor olacak ama güzel olacak. Ben buna inanıyorum. Hatalarımız var onları gidermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

TAKIMIN KADERİYLE KİMSE OYNAYAMAZ
Hakemlerin daha dikkatli olmaları gerektiğini belirten Ertuğrul Sağlam, “3 yaşındaki hakemin bile faul vereceği pozisyonu devam ettirdi ve devamında golü yedik. VAR sisteminin bizim ülkemizde ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlatmak istiyorum. Futbolda adaleti sağlamak için bunu uygulamak gerekiyor. Bunu alt liglerde de uygulamak gerekiyor. Biz burada emek veriyoruz. Sonrasında hakemin umursamaz tavrı ya da acemiliğinden dolayı bir takımın kaderiyle oynamak oluyor. İlk yarı biterken de hakem ciddi bir hata yaptı. Maalesef hakemlerle alakalı ciddi sorunlar var” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA