GENEL
Giriş Tarihi : 23-10-2020 12:27   Güncelleme : 23-10-2020 12:27

Sağlık Bakanı açıkladı: Salgın tüm ülkede tırmanışa geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Bursa'da yatpı açıklamada Koronavirüs salgınının tüm ülkede tırmanışa geçtiğini söyledi. Balan Koca, vaka sayısının Türkiye genelinde yüzde 40'a ulaştığını da dile getirdi.

Sağlık Bakanı açıkladı: Salgın tüm ülkede tırmanışa geçti

Koronavirüs ile  mücadelesi kapsamında Bursa'ya giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır" açıklamasında bulundu.  Bakan Koca, "İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaşmış durumda" ifadelerini de kullandı.

Bakan Koca,kameralar önünde yaptığı açıklamasında, "Halkımızdan rica ediyorum sağlık çalışanlarımızın gösterdiği çabayı sizler de tedbirlere uymak için gösterin. Tedbirlerden daha güçlü silahımız yok. Burada kazanacağımız başarı Bursa ile sınırlı kalmayacak tüm ülkeyi olumlu etkileyecektir. Akşamki açıklamaya bırakmadan şimdiden dikkat çekmek istiyorum. Koronavirüs salgını tüm ülkede tekrar tırmanışa geçmiş durumdadır. Bursa şu an salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı 3 kat artmıştır. Salgın bize şunu öğretti ki; virüsün yayılması daha fazla insanın hasta olması değil tüm hayatın sekteye uğramasıdır. Hafta sonundan başlayarak 5 gün İstanbul'da çalışma arkadaşlarımla olacağım. İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapmayı planlıyorum. Bilim Kurulu toplantısını da İstanbul'da gerçekleştireceğiz" dedi.