GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-12-2020 01:44   Güncelleme : 23-12-2020 01:44

Sağlık Bakanı, Samsun'daki son durumu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'daki Koronavirüs salgınının son durumunu açıkladı.

Sağlık Bakanı, Samsun'daki son durumu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  Samsun, İzmir, Trabzon ve Hatay Valileri, Sağlık Müdürleri,m ve  Halk Sağlığı Başkanlarıyla video konferans sistemiyle durum değerlendirmesi toplantısı yaptı.

Toplantı sonrasında  twetter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, Samsun'da vaka sayısında yüzde 35 düşüş olduğunu ancak ağır hasta yükünün ise yüksek durumda olduğunu belirtti.

Bakan Koca paylaşımında, "İzmir, Trabzon , Samsun ve Hatay  Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla illerimizin güncel durumunu ele aldık. Bu İllerimizde günlük yeni vaka sayılarında düşüş başladı. Ancak hastane ve yoğun bakım servislerimizin yükü hala yüksek seyrediyor. İzmir'de günlük vaka sayısında son bir hafta içinde %30 azaldı. Yatak doluluk oranı %57, yoğun bakım doluluk oranı %77. Trabzon'da vaka sayıları %25 düştü, yatak doluluğu %52, yoğun bakım doluluğu %72. İzmir ve Trabzon'da tedbirleri sürdürmeliyiz. Samsun'da vaka sayısında %35 düşüş oldu. Yatak doluluğu %62, yoğun bakım doluluğu %80. Hatay'da vaka sayısında %40 düşüş gerçekleşti. Yatak doluluğu %85, yoğun bakım doluluğu %77. Samsun ve Hatay'da ağır hasta yükü yüksek. Tedbirlere ısrarla uyalım" ifadelerine yer verdi

SAMSUN HABER HATTI