GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-12-2020 02:53   Güncelleme : 08-12-2020 02:56

Sağlık Bakanı'ndan Samsun'a bir uyarı daha: Yüksek risk devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun, Antalya ve Ordu'da yüksek vaka sayıları nedeniyle riskin devam ettiğini, bu illeri yakından takip ettiklerini açıkladı.

Sağlık Bakanı'ndan Samsun'a bir uyarı daha: Yüksek risk devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter üzerinden yaptığı açıklamada,  yüksek vaka sayılarının devam ettiği Konya, Samsun, Antalya, Trabzon ve Ordu Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanlarıyla görüşmelerini sürdürdüklerini belirterek, "Bu iller yakın takibimiz altında. Test kapasitemizi ve filyasyon ekiplerimizi artırdık" dedi.

Açıklamasında, Samsun, Antalya ve Ordu'da yüksek riskin devam ettiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Konya ve Trabzon'da artış kısmen kontrol altında. Sağlık çalışanlarımız elinden geleni yapıyor. Kamu ve özel kurumlarımızla birlikte bütün hemşehrilerimizin duyarlılığı gücümüzü artırıyor. Ara vermeden mücadeleye devam edelim" ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE 203 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Bu arada  Türkiye'de son 24 saatte 196 bin 902 Covid-19 testi yapıldı, 32 bin 137 kişinin testi pozitif çıktı, 203 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 5 bin 836 oldu, son 24 saatte 5 bin 17 kişinin Covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 436 bin 270'e yükseldi.

KISITLAMALARIN ETKİSİ GÖRÜLMEYE BAŞLANDI
Sağlık Bakanı Koca twitter paylaşımında, "Bugün tespit edilen 6 bin 420 hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalıyor. Kısıtlamaların etkisi görülmeye başlandı. Yakında daha çok hissedeceğimizi ümit ediyoruz. Hepimizin görevi kendi kısıtlamalarımızı uygulayarak kalabalıklardan uzak durmak" dedi.

SAMSUN HABER HATTI