GENEL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 16:43   Güncelleme : 12-02-2021 16:43

Sağlık çalışanları için 2. doz, 65 yaş üstü için ilk doz aşı uygulaması başladı

Türkiye'de 14 Ocak'ta ülke genelinde başlatılan aşılama çalışmaları kapsamında ilk dozlarını olan sağlık çalışanları, 28 gün sonrası ikinci doz aşılarını oluyor. Aşı programının birinci aşamasında yaklaşık bir milyondan fazla sağlık çalışanı ilk doz aşısını olmuştu.

Sağlık çalışanları için 2. doz, 65 yaş üstü için ilk doz aşı uygulaması başladı

Bugünden itibaren 65 yaş ve üzeri kişiler da sisteme tanımlandı. Aşı hakkı tanınan ve randevularını alan 65 yaş üstü kişiler, belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılarını olmaya başladı. Bu yaş grubu da 28 gün sonra ikinci doz aşılarını olacak. Aşı sırası gelenlerin 60 yaş üstündeki eşleri de randevu alabilecek.

Kılıçdaroğlu aşı oldu
Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı. Kılıçdaroğlu twitter'dan yaptıpğı açıklamada, "Sıramız geldi ve eşim Selvi Hanım ile birlikte, Aile Hekimimizde Covid-19 aşımızı yaptırdık. Tüm vatandaşlarımıza bir an önce güvenli bir şekilde aşılarının yapılmasını ve bu salgının son bulmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Perşembe günü Telegram hesabından yaptığı paylaşımda, "Merhaba sevgili kardeşim, ben de ikinci doz Kovid-19 aşısını yaptırdım. İnşallah en kısa sürede tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Kalın sağlıcakla...." ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, Twitter'da paylaştığı mesajda ikinci doz koronavirüs aşısını olduğunu duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Koronavirüs aşısı yapılan kişilerin sayısının 3,5 milyonun üzerinde olduğunu bildirdi.