GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-05-2020 13:11   Güncelleme : 07-05-2020 13:11

Sağlık Müdürü'nden sevindiren açıklama! Samsun pik noktasını atlattı

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, il genelindeki koronavirüs salgınında pik noktasının atlatıldığını açıkladı. Samsun'da vaka sayısında her geçen gün düşüş yaşandığını belirten Oruç, yürütülen mücadelenin boşa gitmemesi için herkesin tedbiri elden bırakmamalarını istedi.

Sağlık Müdürü'nden sevindiren açıklama! Samsun pik noktasını atlattı

Samsun’da yeni tip koronavirüs hastalığıyla yürütülen etkin mücadele sayesinde dün itibariyle 605 koronavirüs hastasının iyileşerek taburcu olduğunu söyleyen Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, il olarak pik dönemini atlattıklarını belirterek, ancak gerekli özenin vatandaşlar tarafından gösterilmemesi durumunda, bu olumlu tablonun boşa gideceği, tüm kazanımların kaybedilip iki ay öncesine dönüş yaşanabileceği konusunda halkı uyardı.  

Yürütülen eş güdümlü çalışma sayesinde hastanelerdeki tedavi ekipleriyle, sahada temaslı hastaları takip eden filyasyon ekiplerinin tam bir uyum içinde görev yaptığını belirten Sağlık Müdürü Oruç, bu çalışma sayesinde vaka sayısında her geçen gün düşüş yaşadıklarını, ancak tüm olumlu verilere rağmen Ramazan ayının ve bayram sürecinin salgının kontrol altına alınmasında kritik bir dönem olduğunu vurguladı.

Ramazan ayında CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirlere en üst düzeyde uyulduğu takdirde çifte bayram yaşanabileceğini de belirten Oruç, bu sene iftar misafirliklerine ara vermemiz gerektiğini, ramazan bayramında da yüz yüze görüşme yerine telefonla, görüntülü olarak büyüklerimizi arayarak bayramlarını kutlamamızın daha doğru olacağını dile getirdi.

"Bu bayram eski bayramlar gibi olmayacak" diyen Sağlık Müdürü Oruç, "Ülke çapında Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülen büyük mücadelenin boşa gitmemesi için, adımlarımızı daha da dikkatli atmamız gerekiyor. Bu zor süreci el birliğiyle, en az hasarla atlatacağız, bu salgından hem ülke hem sağlık sistemi olarak güçlenerek çıkacağız ve sağlıklı günlere hep beraber döneceğiz” dedi. 

SAMSUN HABER HATTI