06 NİSAN 2020 Pazartesi 08:41
GENEL
Giriş Tarihi : 12-02-2020 14:24   Güncelleme : 12-02-2020 17:27

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Genç yaşına rağmen ticaret karnesi oldukça iyi olan Şahin Zülfikarlı, Sönmezler Metal markasının ününü Türkiye dışına taşıdı. Zülfikarlı İnşaat, İstanbul odaklı yaşam merkezleri ile köklü inşaat firmalarını geride bıraktı.

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Şahin Zülfikarlı, Türkiye’nin en güçlü metal ve inşaat firmalarından olan Zülfikarlı Holding’in tepe ismi olmasıyla adını duyurdu. Ekonomi dünyasında yatırım haberleri ile özdeşleşen Azerbaycanlı iş adamı 1994 senesinde Bakü’de doğdu. 

2010 yılına kadar Azerbaycan’da okuyan Zülfikarlı, bu tarihte eğitim almak için Türkiye’ye geldi. Marmara Üniversitesi’nde Turizm Fakültesi’nden başarı ile mezun oldu. Daha sonra şirketlerini daha iyi yönetebilmek için Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme lisansına kaydoldu. Üniversite eğitimi ile birlikte şirketlerin Türkiye planlarını da yürütmeye başladı. 

Genç yaşına rağmen ticaret karnesi oldukça iyi olan Şahin Zülfikarlı, Sönmezler Metal markasının ününü Türkiye dışına taşıdı. Zülfikarlı İnşaat, İstanbul odaklı yaşam merkezleri ile köklü inşaat firmalarını geride bıraktı. Selimiye Big Poseidon Butik Otel, Zülfikarlı’nın turizm yatırımlarının ilkini oluşturdu. Bundan sonraki otel, kültür merkezi, eğlence merkezi yatırımları için de deneyim oldu. Çelik sektörü dışındaki yatırımların verdiği güvenle gıda için kolları sıvayan iş adamı, 555-IST isimli yöresel lezzetleri modern bir konsepte kavuşturdu.

Aile şirketini global bir marka haline getiren Şahin Zülfikarlı; “Aile şirketimiz demir çelik sektöründe 40 yılı aşkın bir tecrübeye sahipti. Sürekli yatırımlarımızı yeniledik ve hep üstün teknolojiden yana olduk. Gıda, turizm ve inşaat sektörlerindeki yatırımlarımda ailem büyük destek verdi. Sürekli bana olan inançlarını dile getirdiler. Bu bana cesaret verdi. Yakın zamanda yurt dışı yatırımlarımızı lanse edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Ailesel bağlarına önem veren Şahin Zülfikarlı, kendisi gibi Azeri olan eşiyle düğününü Türkiye’de yaptı Çırağan Sarayı’ndaki düğüne iş, sanat ve spor camiasının önde gelenleri katıldı. Yakın dostum dediği Murat Boz ve Hadise, davetliler arasındaydı. İş adamı; hayatının  bundan sonraki kısmını Türkiye’de geçirmeyi hedefliyor ve yatırımlarına devam ediyor.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA