GENEL
Giriş Tarihi : 13-05-2020 00:06   Güncelleme : 13-05-2020 00:06

Sakatlanan Ersin Korkut Survivor'a veda etti

Survivor 2020 yarışmacılarından olan Ersin Korkut, sağ bacağındaki problem nedeniyle çekilen MR sonucu sonrasında adaya veda etmek zorunda kaldı. Acun Ilıcalı, konseyde yaptığı açıklamada, "Kontroller sonucunda Ersin bundan sonra Survivor'a devam edemeyecek" dedi.

 Sakatlanan Ersin Korkut Survivor'a veda etti

Survivor 2020'de ünlüler takımında mücadele veren ve parkurda gösterdiği performansıyla adından söz ettiren Ersin Korkut'un Survivor macerası 12 Mayıs akşamı sona erdi. Acun Ilıcalı konseyde yaptığı açıklamada, Ersin'in sağlık durumundan söz ederek, adadan ayrılacağını söyledi. 

Konseyde açıklama yapan Acun Ilıcalı, Ersin'in sağlık durumuyla ilgili "Ersin futbol oyununda sakatlanmıştı. Biz de MR çektirdik ve sonuçları İstanbul'a gönderdik. Hiç ama hiç beklemediğimiz bir haber geldi. Doktor Metin Kuş yaptığı kontroller sonucunda Ersin bundan sonra Survivor'a devam edemeyecek" dedi. 

Ersin'in sağ bacağındaki problem nedeniyle spor yaşamının da eskisi gibi olmayacağı belirtildi. 

KÖPEĞİMİ ÖZLEDİM

Bu arada konuşmalarında sık sık çok sevdiği köpeği Mess'i özlediğini dile getiren Ersin Korkut, son konsey toplantısında da köpeğinden bahsetti. Mess'i çok özlediğini ve İstanbul'a gittiğinde ilk olarak ailesinden önce köpeğini göreceğini ifade eden Ersin'in bu sözleri, Acun Ilıcalı'yı da çaresiz bıraktı. Çünkü Mess'in öldüğünü, "Ben bunu nasıl söylerim" diyerek her defasında öteleyen Acun Ilıcalı,  konsey bitiminde Ersin'e "Çekimler haricinde bir konuyu daha konuşacağım" dedi. Bu durum ise Ilıcalı'nın Ersin'e köpeği Mess'in haftalar önce öldüğünü söyleyeceği şeklinde algılandı.

SURVİVOR ERSİN KİMDİR VE KAÇ YAŞINDA?

Ersin Korkut, 1977 yılında, Hakkari'de dünyaya geldi. 5 kardeş olan Ersin Korkut'un babası köy hizmetlerinden emekli, annesi ev hanımıdır. Sinemacı ve oyuncu Yılmaz Erdoğan'ın teyzesinin oğludur. İlk ve orta dereceli eğitimini Hakkari'de tamamladıktan sonra aynı şehirde bir süre taksi şoförü olarak çalışan Ersin Korkut, iş bulmak amacıyla 1998 yılında İstanbul'a taşındı ve çeşitli işler yaptı.

İstanbul'a geldiğinde bir iş bulmak için uğraşan ve gazete gördüğü ilanı değerlendirerek Merter semtinde bulunan bir pizza dükkanında bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayan Ersin Korkut, kuzeni olan Yılmaz Erdoğan'ın kendisini BKM kadrosuna alması ile oyunculuk kariyerine adım atmış oldu.

İlk olarak Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında yer alan ve “Doktor Bu Ne?” repliği ile tanınan Ersin Korkut, 2004 yılında Sevinçli Haller adlı mini T.V serisi ile televizyon dünyasına adım attı. 2005 yılında, Yılmaz Erdoğan'ın yazar, yönetmen ve oyuncu olarak kadrosunda bulunduğu Organize İşler adlı sinema filminde rol alarak beyaz perde macerasına başlayan Ersin Korkut, 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Kutsal Damacana ve 2009 yılında, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Neşeli Hayat filmlerinde rol aldı.

Ersin Korkut, BKM tarafından hazırlanan komedi programı Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın kadrosunda yer aldı. BKM'de çeşitli işlerde görev alan Korkut, Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak görev yaptığı sırada Yılmaz Erdoğan'dan izin alarak oyunda ufak bir rol alarak sahneye çıktı. Ersin Korkut birçok başarılı film ve dizide rol almıştır.