GENEL
Giriş Tarihi : 17-05-2019 12:31   Güncelleme : 17-05-2019 16:57

Saldırgan maymun paniğe neden oldu

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, nereden kaçtığı bilinmeyen maymun, ortalığı birbirine kattı. 2 kişiye saldıran maymunu yakalamak için belediye ekipleri seferber oldu.

Saldırgan maymun paniğe neden oldu

Burhaniye Mahallesi'nde nereden kaçtığı bilinmeyen maymun, herkesi tedirgin etti. 2 kişiyi yaraladığı öğrenilen maymunun, Şakir Lakşe İlkokulu çevresindeki ağaçlara çıkıp, yaprak yiyerek karnını doyurduğu görüldü. 

İhbar üzerine harekete geçen İnegöl Belediyesi ekipleri, ağaçlara ve çatılara çıkan maymunu yakalamaya çalıştı. Zaman zaman gözden kaybolup, sonra tekrar ortaya çıkan maymunu yakalamak için ekiplerin çalışması sürüyor.

MAYMUN, ÇAY BAHÇESİNDE YAKALANDI

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, nereden kaçtığı bilinmeyen maymun 2 kişiyi yaraladıktan sonra ortadan kayboldu. Aranan maymun Burhaniye Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir çay bahçesinde yakalandı. Ekiplere bir süre zorluk çıkaran maymun, İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Bursa Hayvanat Bahçesi'ne götürüldü. Belediye ekipleri, maymunun nereden kaçtığını ve kime ait olduğunu belirlemek için çalışma başlattı.

Öte yandan çay bahçesindeki vatandaşlar, maymunun birkaç ay önce de çay bahçesine geldiğini, zaman zaman ortaya çıktığını, kimseye saldırmadığını ve çocukların oynadıklarını söyledi.