GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-04-2021 13:02   Güncelleme : 18-04-2021 13:19

Samsun 19 Mayıs Mahallesi'nde muhtarlık seçimi yapılacak

Samsun'un İlkadım İlçesi 19 Mayıs Mahalle'sinde Muhtar Güven Öztürk'ün vefatının ardından yeniden seçim yapılacak. 2 adayın yarışacağı seçim 6 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek.

Samsun 19 Mayıs Mahallesi'nde muhtarlık seçimi yapılacak

Samsun'da 18 yıldır 19 Mayıs Mahallesi muhtarlığı yapan Güven Öztürk'ün 17 Şubat tarihinde Koronavirüsten hayatını kauybetmesi nedeniyle, 6 Haziran 2021 Pazar günü muhtarlık seçimi yenilenecek.

Toplam 3 bin 534 nüfusu olan 19 Mayıs Mahallesi'ndeki Mahalli İdareler Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti/meclisi üyeliği seçimlerinde 1900 seçmen oy kullanacak. Seçimlerde ise 2 aday yarışacak.

KADINLAR VE ÇOCUKLAR İÇİN PROJELERİM VAR
19 Mayıs Mahallesi muhtarlığına aday olan 2 çocuk annesi 47 yaşındaki Öznur Dumlupınar, İktisat ön Lisans mezunu olduğunu, esnaflık yaptığını ve Okul Aile Birlikleri'nde aktif olarak görev aldığınI belirtti. Mahallesindeki sorunların üstesinden gelebilecek donanım ve kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Dumkupınar, özellikle kadınlar ve çocuklar için projeleri olduğunu da dile getirdi.

MUHTARLIK GÖNÜL İŞİ
30 yıldır tekstil, hazır giyim, aksesuar, kitap cafe gibi ticari alanlarda mağaza yöneticiliği, ürün bölge müdürlüğü görevlerinde bulunduğunu dile getiren adaylardan 4 çocuk babası 51 yaşındaki Burçin Karadağ ise muhtarlığın gönül işi olduğunu söyledi. "Yenilikçi anlayış, gelişen teknoloji, sosyal medya ve medeniyet adımlarına ayak uydurarak ihtiyaca en hızlı şekilde cevap verebilme ve mahalle sakinlerinin gönlünde yer edinmeye talibim" diyen Karadağ, mahalle halkına vereceği hizmetleri de anlattı ve "Mahallemize ait bir web sitesi olması, yapılan çalışmaları mahalle sakinlerinin de takip edebilmesi ayrıca istek ve taleplerin web sitesi üzerinden olması çalışmalarımdan bir tanesi olacaktır" dedi.

SAMSUN HABER HATTI