SPOR
Giriş Tarihi : 16-01-2020 13:59

Samsun 19 Mayıs Stadı hibrit çime dönüşüyor

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Samsunspor'un maçlarını oynadığı 19 Mayıs Stadı zemininin hibrit çime dönüştürülmesi çalışmaları başladı.

Samsun 19 Mayıs Stadı hibrit çime dönüşüyor

Samsunspor Futbol Kulübü, özellikle yağışlı havalarda sürekli bozulan ve futbol oynanmasını zorlaştıran 19 Mayıs Stadı zeminini için harekete geçti.

Hollanda'dan gelen uzman ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından saha zemininin doğal çimin sentetik liflerle birleşmesinden oluşan hibrit çime dönüştürülmesi çalışmalarına başlandı. Sakatlık sorunlarını azaltması, dört mevsim kullanıma uygun olması, kendini çabuk yenilemesi ve çim kopmalarının yaşanmaması gibi avantajları sayesinde son dönemde tercih edilen hibrit çalışmaları 2 vardiyalı şekilde sürdürülecek. Böylece stad 26 Ocak Pazar günü oynanacak Başkent Akademi  Futbol Kulübü karşılaşmasına yetiştirilecek.

Hibrit çim nedir?

Hibrit çim ya da güçlendirilmiş doğal çim, doğal çimin güçlendirici yapay liflerle birleştirilmesiyle elde edilen ürün. Doğal çimin kök kısmına eklenen sentetik lifler çimleri daha güçlü ve hasara daha dayanıklı hale getirmekte, bu nedenle spor karşılaşmalarının oynandığı zeminlerde tercih edilmektedir

SAMSUN HABER HATTI