GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-05-2020 19:50   Güncelleme : 19-05-2020 19:50

Samsun 19:19'da tek ses olup İstiklal marşı okudu

Samsunlular, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmanın yasaklandığı günde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak için saat 19.19'da evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı'nı okudu.

Samsun 19:19'da tek ses olup İstiklal marşı okudu

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle büyük Önder Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101'nci yıl dönümü ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tarihte ilk kez evlerde kutlanıyor. 

Özellikle Samsun için çok büyük bir anlam ifade eden bu günü evlerinde buruk şekilde geçiren vatandaşlar, saatler 19.19'u gösterdiğinde Bandırma Vapuru'ndan okunmaya başlayan İstiklal Marşı'na evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çocuklarıyla birlikte çıkarak eşlik etti. Adeta tek yürek ve tek ses olarak coşkuyla İstiklal Marşını okuyanların "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı da attığı görüldü.

Bu arada İstiklal Marşı eş zamanlı olarak Samsun 19 Mayıs Stadı'nın orta noktasında Türk Bayrağı ve Atatürk posteri açan 20 sporcu, Tütün İskelesi'nde bir grup öğrenci, İlkadım Yurdu, Karadeniz Yurdu ile Çarşamba ve Bafra Şehir Stadı'nda da yine öğrenciler tarafından da okundu.

SAMSUN HABER HATTI