GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-07-2023 14:43

Samsun 3 çocuğa ağlıyor: 3'ü de melek oldu

Samsun'da girdikleri denizde boğulan Elif Nur Topçu, İncilay Altundal toprağa verilirken ikizi Ahmet Altundal tüm aramalara rağmen bulunamadı. Hayatlarının baharında melek olan 3 çocuk için gözyaşları sel olurken, geriye kalan birlikte çekilen fotoğrafları da yürek burktu.

Samsun 3 çocuğa ağlıyor: 3'ü de melek oldu

Samsun'daki kahreden olay Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi Golf Kulübü bölgesinde 3 gün önce meydana geldi. Karadeniz İlkokulu öğrencisi 10 yaşındaki Elif Nur Topçu, kardeşi 8 yaşındaki Oğuzhan Topçu, Kılıçarslan Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki İncilay Altundal ile ikizi Ahmet Altundal serinlemek için girdikleri denizde dalgaların etkisiyle açığa sürüklendi.

İNCİLAY VE ELİF KURTARILAMADI
Durum farkedilince olay yerine çağrılan sahil güvenlik ekipleri ve polis dalgıçlar çocukları kurtarmak için seferber oldu. Can pazarının yaşandığı olayda  çocuklardan 3'ü  baygın halde kıyıya çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Ancak İncilay Altındal ile kuzeni Elif nur Topçu hayatlarını kaybetti. 

KÜÇÜK AHMET BULUNAMADI
Ölümün kıyısından dönen Oğuzhan Topçu hastanede tedavi altına alınırken, suda kaybolan Ahmet Altundal ise arama çalışmalarının 3. gününde de bulunamadı.

KUZENLER TOPRAĞA VERİLDİ
Samsun'u sarsan olayda yaşamlarını yitiren Elif Nur Topçu ve kuzeni İncilay Altundal'un cenaze töreninde ise gözyaşları sel oldu. Küçük Elif İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi'nde Altundal ise Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

YÜREK BURKAN FOTOĞRAF
Bu arada hayatlarının baharında yaşamlarına veda eden kuzen ve ikizlerden geriye birlikte çekilen fotoğrafları kaldı. Çocukların Samsun Sahil yolunda gezerken çekilen fotoğrafları görenlerin yüreklerini sızlattı.