GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-02-2023 01:02

Samsun 55 Zorlu Gençlik basketbol takımı 2 depremi de yaşadı

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun 55 Zorlu Gençlik ekibi, Diyarbakır Basketbol takımı ile oynayacağı maç için gittiği bu kentte depreme yakalandı. Karşılaşmanın ertelenmesi üzerine karayoluyla Samsun'a dönmek üzere yola çıkan kafile 2. depremi de Malatya'da yaşadı. Kafile Sivas'a ulaştığında ise bu kez kar ve buzlanmadan dolayı yolda kaldı.

Samsun 55 Zorlu Gençlik basketbol takımı 2 depremi de yaşadı

Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun 55 Zorlu Gençlik takımı, Kahramanmaraş'ta ve çevre illerde büyük yıkıma ve can kayıplarına yolaçan 2 depremi de yaşayarak şoke oldu.

Samsun 55 Zorlu Gençlik takımı, Diyarbakır Basketbol Spor Kulübü ile Diyarbakır'da 6 Şubat Pazartesi günü saat 14.00'de Köşkler Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma için Cumartesi günü bu kente giderek Öğretmenevi'nde konakladı. Kafile ilk depreme burada yakalandı. Bazı oyuncular depremi hafif sıyrıklarla atlattı. Karşılaşmanın ertelenmesi üzerine de kafile karayoluyla Samsun'a dönmek üzere yola çıktı. Ancak  Malatya'ya vardıklarında ise 2. depremide  burada yaşadı.

KAFİLE YOLDA KALDI
Sivas Yıldızeli'ne geldiklerinde ise kafileyi taşıyan midibüs yoğun kar ve buzlanma nedeniyle yolda kaldı. Bunun üzerine basketbol takımı oyuncuları ve Staff ekibi Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün girişimleri ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KYK Yurdu'nda geceyi geçirmek zorunda kaldı. Kafile salı günü Samsun'a hareket edecek.