02 NİSAN 2020 Perşembe 12:51
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-12-2019 11:54   Güncelleme : 10-12-2019 11:56

Samsun AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı

Samsun AK Parti'nin İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam ilçe başkanları görevden alındı. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu konuyla ilgili açıklamasında, "2023 kadrolarını oluşturmak amacıyla bazı değişikliklere gitmek gereği hasıl olmuştur" dedi.

Samsun AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı

Samsun AK Parti'de 7. Olağan Kongre öncesi İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, Kavak İlçe Başkanı Osman Atlı ve Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan istifası istenerek görevlerinden alındı. Yönetim kurullarının ise görevlerine devam etmesi istendi.

Bu gelişmeler üzerine AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. AK Parti'nin 7. Olağan Kongre sürecinin 7 Ekim tarihi itibaryla başladığını ifade eden Aksu, "Tüm ilçelerimizde kadrolarımıza tahkimat yaparak ve kongrelerden daha da güçlü çıkarak 2023 kadrolarını oluşturmak amacıyla bazı değişikliklere gitmek gereği hasıl olmuştur. Bu çerçevede, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı; Alaçam, Atakum, İlkadım ve Kavak ilçe başkanlarımızın bayrak değişimini karara bağlamıştır. Bu durum; Samsun İl Koordinatörümüz, Trabzon Milletvekilimiz Sayın Adnan Günnar tarafından ilgili ilçe başkanlarımıza bizzat tebliğ edilmiştir" dedi.

Görevden alınan 4 ilçe başkanına gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını da belirten Başkan Aksu, "AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak; 4 ilçe başkanımıza bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi; bu tür gelişmeleri nihai bir sonuç olarak değerlendirmemek gerekir. Arkadaşlarımızla, partimizde değişik görev ve sorumluluklarda birlikte yürümeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Alaçam, Atakum, İlkadım ve Kavak ilçelerimizde ilçe yönetim kurullarımız görevlerine devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde; hem ilçe başkanı görevlendirmelerimizi gerçekleştirecek; hem de mahalle delege seçimlerimizi tamamlayarak ilçe teşkilatlarımızı kongrelere hazır hale getireceğiz. Bu zaman zarfında bu ilçelerimizde ilçe başkanlıklarına Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılarımız vekalet edecektir" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA