GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-01-2020 16:06   Güncelleme : 24-01-2020 16:35

Samsun Alaçam'da kar kalınlığı 50 santimetreyi aştı

Samsun'a bağlı ilçelerin yüksek kesimlerinde gece başlayan kar yağışı etkili oldu. Alaçam'ın Kızlan Mahallesi'nde ise kar kalınlığı 50 santimetreyi aştı.

Samsun Alaçam'da kar kalınlığı 50 santimetreyi aştı

Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Samsun il genelindeki yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle  bazı mahalle yolları ulaşıma kapandı. Belediye ekipleri kapanan yolların açılması için adeta seferber oldu.

KAR 30 SANTİMETREYİ AŞTI
Samsun'un Alaçam İlçesi'ne 22 kilometre uzaklıktaki Kızlan Mahallesi'nde ise kar kalınlığı 50 santimetreyi aştı. Mahallenin adeta karla örtülmesi sonrası kartpostallık görüntüler oluştu.  Okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar ise karın keyfini doyasıya yaşadı.

KAR KÜREME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, 20 personel ve iş makineleriyle kırsal mahallelerdeki yollarda kar küreme ve yol açma çalışmaların devam ettiğini söyledi.

KAR YAĞIŞI KESİLİYOR
Bu arada Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre, önümüzdeki 5 günlük sürede il genelinde hava parçalı bulutlu şeklinde geçecek. Cumartesi ve Pazar günleri ise Asarcık, Ayvacık, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy ve Vezirköprü'de hava yer yer sisli ve puslu olacak. Bu nedenle sürücülerin dikkatli olmaları istendi

BÜYÜKŞEHİR KARLA MÜCADELE EDİYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, yüksek kesimlerde etkili kar yağışında yolların sürekli açık tutulması ve olası sorunların ortadan kaldırılması için mücadele ediyor. Samsun genelinde birçok noktada 7/24 çalışmalarını sürdüren ekipler, karla mücadele çalışmaları kapsamında 43 greyder, 10 dozer, 20 lastikli loder, 25 traktör beko, 64 kamyon ve 16 mini case ile birlikte toplam 178 iş makinesi ve 309 personel ile hizmet veriyor.

SASKİ’DEN SAYAÇ UYARISI
Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından su sayaçlarında soğuktan dolayı meydana gelebilecek donma, arızalanma gibi durumların önüne geçilmesi için sayaçların mümkünse kapalı kutularda muhafaza edilmesi veya yalıtım malzemeleriyle korunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Soğuğa karşı hassas olan sayaçların gerekli tedbirler alınmadığı takdirde kısa sürede kullanılamaz hale gelebileceğini belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI