25 EYLÜL 2018

Samsun Atakum´da işletmelere ceza yağdı

Samsun´un Atakum ilçesinde 4207 sayılı Tütün ve Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun kapsamında yapılan denetimlerde 352 işletmenin denetlendiği ve 87 bin lira ceza kesildiği açıklandı. Denetimlerde 3 iş yerinin de kapatıldığı belirtildi.

Samsun Atakum´da işletmelere ceza yağdı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum ilçesini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Kaymakamlık hizmet binasını da inceleyen Vali Kaymak, ilçe müdürlüklerinin çalışmaları hakkında kurum müdürlerinden bilgi aldı.

İŞLETMELER DENETLENDİ
İncelemelerin ardından Vali Kaymak, Atakum Kaymakamlığı Şeref Defterini imzaladıktan sonra Kaymakam Namık Kemal Nazlı’dan ilçenin eğitim, sağlık, ekonomik, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konular hakkında bilgi aldı. Kaymakam Nazlı, brifing verirken, Atakum ilçesinde 2017 ilçe tütün komisyonu sekreteryası ve planlamasının yapıldığını, 4207 sayılı Tütün ve Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 2017 yılı Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında 352 işletmenin denetlenerek toplam 87 bin 351 TL para cezası kesildiğini, bu kapsamda 3 iş yerinin de kapatıldığını belirtti.

VALİ TALİMAT VERDİ
Samsun Valisi Osman Kaymak, brifingin ardından, Atakum ilçesi sahil şeridinde bulunan eğlence yerlerinde, bir olumsuzluk yaşanmaması için denetimlerin sık aralıklarla yapılmasını istedi. Vali Kaymak ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 50 yaş altı yardım alanların analiz edilip, bu kişilerin kurslar aracılığıyla iş hayatına yönlendirilmeleri konusunda talimat verdi.

Atakum ilçe ziyaretine ayrıca, Sağlık İl Müdürü Yusuf Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı da katıldı.

SAMSUN HABER HATTI

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü