GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-10-2020 11:50   Güncelleme : 09-10-2020 11:50

Samsun Atakum'da kütüphane yenilendi

Samsun Atakum Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclis üyeleri, Taflan Merkez Mahallesi’nde gençlerin ders çalışmak için kullandıkları kütüphaneyi yeniledi.

Samsun Atakum'da kütüphane yenilendi

Samsun Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ile birlikte ilçenin kırsal mahallelerinde yer alan kütüphane ve okuma salonlarında yenileme çalışmaları yürütüyor. 

Taflan Merkez Mahallesi’ndeki Atakum Belediyesi ek hizmet binasında bulunan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kütüphanesi’ni ziyaret eden ekipler, gençleri dinleyerek eksik listesi oluşturdu. İhtiyaç duyulan eşyaları temin eden Atakum Belediyesi ekipleri, kütüphanede iyileştirme çalışmalarına başladı. Makina İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekiplerince kütüphanedeki raf düzeni değiştirilerek duvara yazı tahtası montajı gerçekleştirildi.

KİTAP VE KIRTASİYE MALZEMELERİ HEDİYE EDİLDİ

Teknik ekiplerin çalışmalarını tamamlamalarının ardından Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri de gençlerin ders çalıştığı ortamda genel temizlik yaptı. Rafların tozlarını alıp kitapları tasnif eden gönüllüler, çalışma masalarının örtülerini yeniledi. Çeşitli sınavlara hazırlanan gençlerin ihtiyaç duyduğu kitapların yanı sıra kalem, silgi, not defteri, not kağıdı gibi kırtasiye malzemeleri de kütüphaneye hediye edildi. Gençlerin koronavirüs pandemisine karşı önlem alabilmeleri için kütüphaneye maske ve dezenfektan da bağışlandı. 

SAMSUN HABER HATTI