GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2020 11:31   Güncelleme : 10-11-2020 11:31

Samsun Atatürk'ü sevgi, saygı, özlem ve rahmetle andı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82'inci yıl dönümünde Samsun'da törenlerle anıldı. Ülke genelinde olduğu gibi Samsun'da da vatandaşlar saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşuna geçti.

Samsun Atatürk'ü sevgi, saygı, özlem ve rahmetle andı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. Yıldönümü Anma Programı nedeniyle Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saat 09.05'te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. 

Samsun Valisi Zülkif Dağlı imzaladığı Anıt Şeref Defteri'ne, “"Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk, vefatının 82 yıl dönümünde şahsınızı sevgiyle ve özlemler anmak üzere huzurunuzdayız. Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümünü geride bıraktığımız bu dönemde bize işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak mücadele etmek gerektiğinde fedakarlıkta bulunmak hepimizin ortak görevidir. Bu vesileyle şahsınız ve silah arkadaşlarınızla birlikte vatan topraklarını kanlarıyla yoğuran tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun" ifadelerini yazdı.

Ardından, Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen tören sona erdi. Daha sonra vatandaşlar anıta gelerek çiçek bıraktı.

ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Atatürk Anıtı'ndaki törenden sonra  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün farklı tarihlerde Samsun'a gerçekleştirdiği ziyaretlerinde kaldığı ve günümüzde müze olarak kullanılan Gazi Müzesi'ni protokol üyeleriyle ziyaret ederek, '10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi'nin açılışını yaptı.

SAMSUNSPOR KULÜBÜ'NDE ANMA TÖRENİ
Bu arada Atatürk'ün ölümünün 82'inci yıl dönümü nedeniyle Samsunspor Kulübü'nde de tören düzenlendi. Nuri Asan Tesisleri’ndeki törende, Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Erkanat, Genel Müdür Soner Soykan, Futbol Akademi Direktörümüz Yücel Uyar, Yılport Samsunspor Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Futbol Akademi Antrenörleri, idari personel, futbol akademi futbolcuları  saygı duruşunda bulundu.Tesislerdeki bayraklar yarıya indirildi.

SAMSUN HABER HATTI