GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-01-2020 17:52

Samsun Ayvacık'ta sokak hayvanlarına mama ve kulübe

Samsun'un Ayvacık ilçesinde 'Sev Paylaş' projesi kapsamında, kışın sokakta barınacak yer bulmakta zorlanan sokak hayvanları için bazı bölgelere içinde mama olan kulübeler yerleştirildi.

Samsun Ayvacık'ta sokak hayvanlarına mama ve kulübe

Samsun OMÜ öğrencileri tarafından sokak hayvanlarına yönelik hazırlanan 'Sev Paylaş' projesi kapsamında Belediye ekipleriyle birlikte Ayvacık ilçesindeki bazı bölgelere kulübeler yerleştirildi. Sokak hayvanlarına  kış şartlarında yaşamlarını kolaylaştırmak için hazırlanan kulübelere mamalar da konuldu.

'Sev Paylaş' projesi sorumlusu OMÜ öğrencisi Ezgi Aslan, "Topluma hizmet ve sosya sorumluluk projeleri denildiğinde, insanların aklına gelen ilk şey topluma hizmet yapmaktır. Çünkü hayvanlarda bu toplumun birer parçasıdır. Etkinliğimiz sokak hayvanlarını kapsamaktadır ve bu anlamlı etkinlikte destek veren Ayvacık Belediyesi'ne ve katılımcılara teşekkür ederim" dedi.

Etkinliğekatılan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı ise, "Sizin yaptığınız bu etkinlik şuanda küçük bir şey olarak görünebilir fakat ileride bu projenin etrafında gelişecek yeni ve güzel etkinliklerle birlikte kar topu gibi büyüyecek" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI