16 AĞUSTOS 2018

Samsun Bafra´da meteorolojiye yer açmak için ağaçlar kesildi!

Samsun´un Bafra ilçesindeki Doğa ve Milli Parklar Şefliği bahçesinde bulunan 50´ye yakın ağacın meteorolojiye yer açmak için kesildiği iddia edildi.

Samsun Bafra´da meteorolojiye yer açmak için ağaçlar kesildi!

Samsun Cumhuriyet Halk Partisi İl Bakanı Tufan Akcagöz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Doğa ve Milli Parklar Bafra bölgesi Şefliği bahçesinde meteorolojinin daha rahat ölçüm yapabileceği alanının yaratılması için 50'ye yakın ağacın kesildiğini açıkladı.

Başkan Akcagöz, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Doğa ve Milli Parklar Bafra Bölgesi Şefliği'nin kanundan kaynaklanan bir sorumluluğu var. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı bir birim olarak, doğayı korumak, çevreye zarar verenler hakkında gerekli işlemleri başlatmak gibi. Bu sorumluluk altında bulunan bir devlet kurumuna ait bahçeden, 50'ye yakın ağaç kesiliyor. Gerekçe olarak da, meteorolojinin daha rahat ölçüm yapabileceği alanı yaratma zorunluluğu gösteriliyor. Bilindiği üzere Bafra Milli Parklar şefliğinin bahçesinde, Meteorolojinin ölçüm yaptığı cihazlar var. Peki, başka çözüm çaresi arandı mı, ağaç kesmeden bu iş halledilemez miydi? Baba evladına kıyar mı?" diyerek kesilen ağaçları gösteren fotoğrafları paylaştı.

Açıklamasında ağaç kesilmesine Orman işletmesinin izin vermesine şaşırdığını da dile getiren Akcagöz, "Ağaç kesip alan yaratmak, ilkel bir düşünce olduğu kadar, Türkiye'nin bugün içine düştüğü durumu da gözler önüne seriyor. Kesilen ağaçlar, yüzlerce kuşun yuvası, sığınağıydı. Başka biri yapsa, Orman işletme müdürlüğüne ya da direkt Bakanlığa gider şikayet ederdik. Şimdi kime şikayet edeceğiz? Kesilen ağaçlardan açılan alanın, meteoroloji gözlemi için değil de, başka işler için açılmış olduğu endişesini taşıyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu