23 MAYIS 2019 Perşembe 19:44
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-11-2018 02:48   Güncelleme : 18-11-2018 02:48

Samsun Başalan'da Atatürk sevgisi!

Samsun'un Canik ilçesi Başalan Cumhuriyet İlkokulu'nda 10-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 'Atatürk Haftası' boyunca, Atatürk'ün felsefesi, ilkeleri, devrimleri ve yaptıkları anlatılırken, öğrenciler şiirler okudu, oratoryo sunumu gerçekleştirdi.

Samsun Başalan'da Atatürk sevgisi!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü nedeniyle 10 Kasım 2018 tarihinde saat 09.05’te başlayan ve bir hafta süren  “Atatürk Haftası” boyunca Samsun'un Canik ilçesi Başalan Cumhuriyet İlkokulu'nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

10 Kasım'da Başalan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Salih Tanrıverdi ve 2. sınıf öğretmeni Ertan Kesim'in günün anlam ve önemini belirten  konuşmalarıyla başlayan Atatürk Haftası birçok etkinliklerle devam etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz sözleri ve hayatından karelerle donatılan okulun salon ve sınıflarında ulu önderin felsefesi, ilkeleri, devrimleri ve yaptıkları öğrencilere anlatıldı.

Türk bayrakları ve Atatürk'ün fotoğraflarıyla donatılan okulda öğrenciler hafta boyunca şiirler okurken, oratoryo sunumu da gerçekleştirdi.

1. sınıf öğretmeni Sabiha Aydın'ın okuduğu "Nasıl Söylerim Öldüğünü", "Kalbimizde", "Mustafa Kemal'in Askerleri", "Atatürk Cocukları" ve "Mustafa Kemal Demek Özgürlük Demek" şiirleri, duygu dolu anlar yaşattı.

10-16 Kasım Atatürk Haftası etkinlikleri boyunca okul bahçesinde bulunan  Atatürk büstüne her gün karanfiller ve papatyalar konulurken, öğrencilere  Atatürk ile ilgili görseller de dağıtıldı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA