GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-12-2019 14:10

Samsun BŞB Başkanı Demir'den öğrencilere: Kendinizi iyi yetiştirin

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Zoru Başaranlar Akran Sohbetleri' kapsamında üniversite öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmelerini isteyen Başkan Demir, program sonunda yaptığı özçekimi sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Samsun BŞB Başkanı Demir'den öğrencilere: Kendinizi iyi yetiştirin

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü, 'Zoru Başaranlar Akran Sohbetleri' etkinliği düzenledi. Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsü Münevver Ayaşlı Kız Yurdu'nda gerçekleşen ve 600 öğrecinin katıldığı etkinlikte konuşan Başkan Mustafa Demir, hayatının dönüm noktalarını, iş ve siyaset yaşamında edindiği tecrübeleri paylaştı. Gençlerin kendilerini üniversite hayatında en iyi şekilde yetiştirmelerinin önemine dikkat çekti.

KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRİN 

Üniversite öğrencilerinin her birinin devletin ve milletin bekası için çok önemli yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Demir, "Üniversite öğreniminiz süresinde kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Farklılığınızı, kalitenizi ve başarınızı ortaya koymalısınız. O yüzden sevgili gençler, zamanınızı iyi değerlendirin , kendinize güvenin, kendinizi çok iyi yetiştirin. Çünkü ülkemizin ve milletimizin sizden beklentileri büyük" diye konuştu.

İSTİHDAM İÇİN ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ 

Öğrencilerin istihdam sorunu ile ilgili sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Hedefimiz Samsun'u üretimde, yatırımda, istidamda, ekonomide iyi bir kent haline getirmektir. Üretmeyen, istihdam oluşturmayan, güçlü bir ekonomiye sahip olmayan bir şehir kazanamaz. Bu amaçla daha çok istihdam için üretimi artırmalıyız. Üretimin, yatırımın, istihdamın önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Bunun için çabalıyoruz. Yeni bir organize sanayi alanı kuracağız. Yurt içinden ve dışından sanayi yatırımlarını kentimize çekeceğiz. İş, aş imkanları ile gurbete vatandaşlarımızı göndermemeyi hedefliyoruz"  dedi.

Başkan Mustafa Demir, öğrencilerin ulaşım başta olmak üzere temel ihtiyaçları konusunda çalışma yapacaklarını da sözlerine ekledi. Program sonunda öğrencilerle birlikte özçekim yapan Başkan Demir, fotoğrafı da  sosyal medya hesaplarında paylaştı.

SAMSUN HABER HATTI