28 MART 2020 Cumartesi 21:24
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-01-2020 13:47

Samsun Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere ulaşımda indirim yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tramvay, öğrencilere belediye otobüsü, halk otobüsü ve teleferik işletmelerinde geçerli abonmanlık tarifesinde indirim yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Öğrenciler artık ulaşımdan yüzde 33 indirimli yararlanacak" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere ulaşımda indirim yaptı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ulaşımda öğrencileri sevindirecek bir indirim talimatı verdi. SAMULAŞ, öğrencilerin taleplerine sessiz kalmayan Başkan Mustafa Demir’in talimatını anında uygulamaya koydu. Öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tramvay ve belediye otobüsleri gibi ulaşım sistemlerini indirimli kullanacağı yeni tarifelerden belli oranlarda sivil yolcular da yararlanacak.

YÜZDE 33 İNDİRİM

Yeni güncellemeye göre öğrenci abonmanlığında yüzde 33, sivil abonmanlık ücretlerinde ise yüzde 12 ile yüzde 24 arasında indirim yapıldı. Öğrenci biniş ücreti, 100 binişlik abonman kartında 1.95 TL’den 1.30 TL’ye, 150 binişlik abonman kartında ise 1.26 TL’ye düştü. Sivil abonman kartı sahipleri ise yeni indirimli tarifeye göre tramvay, belediye otobüsü, teleferik işletmelerini 2,33 TL ile 2,60 TL arasındaki indirimli fiyatlarla kullanabilecek.

GENÇLER GELECEĞİMİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı açıklamada, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz bizim umudumuz. Gençlerimizi çok seviyoruz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak, daha iyi sosyal ve ekonomik şartlar sunmak bizim görevimiz. Zaman zaman öğrencilerle biraraya geliyoruz ve onların taleplerini dinliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin en çok talep ettiği konu ulaşım ücretlerinin düşürülmesiydi. Biz de onların bu talebine istinaden onları sevindirecek bir indirim kararı kaldık. Öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA