GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-03-2020 15:44

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden bir erteleme kararı daha!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında özel halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksilerin belediyeye olan aidatlarını erteleme kararı aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden bir erteleme kararı daha!

Koronavirüs salgınını önleme kapsamında daha önce tüm su abone borçlarını Mayıs ayı sonuna kadar erteleyen, borcundan dolayı kesilen içme suyu sayaçlarının mühürlerini de açan Samsun Büyükşehir Belediyesi yeni bir erteleme kararı aldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sosyal medyadan hesabından, "Özel halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksilerin belediyeye ait aidatlarını 2 ay süre ile erteledik. İnşallah bu süreci el birliği ile atlatacağız" duyurusunda bulundu.

Abonman haklarıyla ilgili paylaşımda da bulunan Demir, "Abonman hakkı bulunmasına karşın, koronavirüs salgınından dolayı toplu ulaşımı kullanamayan vatandaşlarımız, salgın önlemleri sona erdiğinde kalan 'Biniş' adetlerini ve sürelerini SAMKART Başvuru Merkezi'ne (SBM) başvurarak yeniden kullanabilecekler" ifadelerine yer verdi.

TRAMVAYLARDA VE OTOBÜSLERDE YOLCU SAYISI DÜŞTÜ
Bu arada Samsun Büyükşehir Belediyesi´nin ulaşım şirketi SAMULAŞ, koronavirüs salgını nedeniyle raylı sistemde yüzde 64, otobüslerde ise yüzde 64 oranında yolcu sayısında gerileme yaşandığını açıkladı.

SAMSUN HABER HATTI