GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-04-2023 17:01

Samsun Büyükşehir, deprem bölgesinde 654 binanın enkazını kaldırdı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından deprem bölgesinde bugüne kadar yıkılan 654 bina enkazının kaldırdığı açıklandı.

Samsun Büyükşehir, deprem bölgesinde 654 binanın enkazını kaldırdı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında bölgede enkaz kaldırma çalışmalarına devam ediyor. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş kent merkezi ve Elbistan ilçesinde yapılan çalışmalarda bugüne kadar toplam 654 bina enkazının kaldırıldığı belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek ekiplerin özverili bir çalışma yürüttüğünü söyledi. Başkan Demir, “Deprem felaketi sonrasında hızla tüm imkanlarımızla bölgeye gittik ve çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Deprem bölgesinde arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyorlar. Özellikle enkaz kaldırma işleminde çok hızlı bir çalışma gerçekleştirdik. Şu an Kahramanmaraş kent merkezinde depremde yıkılan binaların enkazları kaldırılıyor. İş makinalarımız, kamyonlarımız, teknik personelimiz orada. Yaralar sarılana kadar orada kalacağız” şeklinde konuştu.