GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-03-2023 15:01

Samsun Büyükşehir depremzede çocuklar için sinema çadırı kurdu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kahramanmaraş'ta afetzede çocuklar için sinema çadırı kuruldu. Sınava hazırlanan gençler için de soru bankaları dağıtıldı.

Samsun Büyükşehir depremzede çocuklar için sinema çadırı kurdu

Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesinde vatandaşlara desteğini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi çocukların yaşadıkları travmayı atlatabilmelerine yardımcı olmak amacıyla çeşitli aktiviteler gerçekleştiriyor. 

Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş Necip Fazıl Kültür Merkezi önünde oluşturulan İnsani Yardım Merkezi içinde çocuklar için ‘Sinema çadırı’ kuruldu. Büyükşehir Gençlik Hareketi'nin üyelerinin yer aldığı etkinliklere katılan çocuklar burada çizgi film izliyor. 

Kültür ve Sosyal Daire  Başkanı Ömer İdris Akdin,  bölgede  sınava hazırlanan gençler için soru bankalarının da dağıtıldığını belirterek, "Bunun yanında çevre ilçelerdeki çocuklara her gün oyuncak ve yiyecek yardımı yapıyoruz. Oluşturduğumuz mini kütüphanede her akşam evlatlarımıza kitap okuyoruz. Sinema çadırında çizgi film izleyen çocuklar bir nebze olsun yaşadıkları bu olumsuz durumdan uzaklaşmış oluyorlar" dedi.