14 AĞUSTOS 2018

Samsun Büyükşehir, İller Bankası´ndan 220 milyon TL kredi talep edecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi´nin İller Bankası´ndan 220 milyon TL ek kredi talep etmesini öngören gündem maddesi komisyondan CHP ve MHP´nin red oyuna rağmen AK Parti oylarıyla kabul edilerek meclise havale edildi.

Samsun Büyükşehir, İller Bankası´ndan 220 milyon TL kredi talep edecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, komisyon toplantısında 59 gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda İller Bankası'ndan 220 milyon TL ek kredi talep edilmesi maddesine CHP ve MHP'li üyeler, borçlarının artttığınıileri sürüp red oyu verdi. Ancak madde AK Parti oylarıyla kabul edildi. Komisyon toplantısında 59 maddeden 13'ü oy çokluğu ile 46'sı ise oy birliğine kabul edilerek meclise havale edildi. Meclise havale edilen gündem maddeleri Pazartesi günü yapılacak olan meclis görüşmelerinde karara bağlanacak.

Bu arada İller Bankası'ndan talep edilen 200 milyon TL'nin 20 milyon TL'sinin bitümlü sıcak karışım yapımı işi, 20 milyon TL'si Bilişim Merkezi inşaatı, 40 milyon TL'si OMÜ hafif raylı sistem yapım işi, 7,5 milyon TL'si 24 derslikli okul yapımı, 7,5 milyon TL'si ocaktan mıcır çıkartılması, nakli ve üretilmesi işi, 7,5 milyon TL'si Bafra-Kızılırmak 2. etap peyzaj ve rekreasyon yapım işi, 7,5 milyon TL'si Bafra çok amaçlı salon yapım işi, 50 milyon TL'si büyükşehir sınırları içerisinde bulunan ilçe yollarının bitümlü sıcak karışım ve beton yol yapımı işi ve 60 milyon TL'si de 2018 yılı içinde yapılacak projeler kapsamında kullanılacağı açıklandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MİSAFİR     2018-01-12 Bina bahçelerimiz açık hava barı sarhoşlar içip içip naralar atıyo atakum sahilinde atakum belediyes yazı yolladı binadakilere bütçe yok yıkamıyoz sanki gökdelen yıkcak açık bahçeler bezden çatı açılıp kapanır demir profil işimize gelmiyo demiyolarda son ra bidaha yazı yolladı 2017 de yıkılcak bitti yıl taa 2011 de yargıtaydan yıkımı kazan dık ama yıkmadılar geçen sene öteki bahçemizdeki bitkleri söküyolardı aradık sakinler atakumla büyükşehir zabıtaları geldi seyredip gittiler mahkemeye verin diye gene yazı geldi kazangımızı yıkmadılarki bide açık yere iki belediye kapalı yalıtımlı diye canlı müizk ruhsatıda verdi ne duvar nede çatı var denizevleri 214 sokakta canlı konsermi sar hoş naraları yıkılıyo ortalık ama başkanlarla öteki dünyada hesaplaşcaz bedduva ediyoz bütün sakinler öbür dünyada bar sahipleri koruyacakmı bakalım günahlarını
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü yönetmen hayatını kaybetti
Ünlü yönetmen hayatını kaybetti
Türk koca kaçınca Rus kayınvalide kızını öldürdü
Türk koca kaçınca Rus kayınvalide kızını öldürdü