02 NİSAN 2020 Perşembe 13:16
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-12-2019 11:05

Samsun Büyükşehir'de 'kar' teyakkuzu!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yağışlı ve soğuk havayla birlikte oluşabilecek kar yağışına karşı teyakkuza geçti. Büyükşehir Belediyesi, Samsun genelinde 308 kişilik ekip ve 178 iş makinesiyle hazır halde beklemeye başladı.

Samsun Büyükşehir'de 'kar' teyakkuzu!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, yoğun kar yağışında vatandaşların mağdur olmaması ve sürücülerin güvenli seyahat yapabilmeleri için özel önlemler aldı. Samsun'da karla mücadele çalışmalarını etkili ve planlı sürdürmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, özellikle kırsal ilçelerdeki saha ekip sayısını arttırdı.

İŞ MAKİNELERİ HAZIR BEKLİYOR

Samsun’un 17 ilçesinde toplam 308 kişilik ekip oluşturan belediye, bu yıl karla mücadele çalışmaları kapsamında 43 greyder, 10 dozer, 20 lastikli loder, 25 traktör beko ve 16 mini case ile birlikte toplam 178 iş makinesiyle hizmet verecek. Ayrıca iş makinelerinin bakım ve onarımları yapılarak, 188 operatör ile 120 kişilik saha ekiplerinin ilçelere dağıtılarak teyakkuzda bekletileceği öğrenildi. 17 ilçede 4 bin 542 kilometrelik yol ağında buzlanmayı önlemek için kendi tesisinde kalsiyum tuzundan solüsyon hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, gerekli görüldüğünde bu solüsyonu havalimanları, köprüler, tüneller, viyadükler, bulvarlar ve caddelerde kullanacak.

KAR LASTİĞİ TAKILMALI

Karla mücadele çalışmalarını aksatacak faktörlere ilişkin uyarılarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, sürücülerin araçlarına kar lastiği takmadan trafiğe çıkmamalarını tavsiye etti. Özelikle yoğun kar yağışı olan bölgelerde ve buzlu kesimlerde sürücülerin zincirsiz araçlarla trafiğe çıkmamaları istendi ve kapalı yol konusunda asılsız ihbarlar yapılmaması uyarısında bulundu.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA