GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-03-2020 15:38

Samsun Canik Belediyesi okul çağında çocuğu olan annelere izin verdi

Dünya'da ve ülkemizde ölümlere yolaçan koronavirüs salgınına karşı tedbirler alan Samsun'un Canik Belediyesi, 60 yaş ve üzerindeki çalışanlar, kronik hastalığı olanlar ve okul çağında çocuğu bulunan annelere izin verdi.

Samsun Canik Belediyesi okul çağında çocuğu olan annelere izin verdi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Halkımıza yönelik önlemleri alırken, kamu hizmeti sunan ve ilçemize hizmet için canla başla çalışan mesai arkadaşlarımızı da unutmuyoruz. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda çalışanlarımızdan 60 yaş ve üzerinde olanlara ve kronik hastalığı olanlara 16 Mart tarihinden itibaren 12 günlük idari izinlerini kullandırıyoruz. Bunların yanında okul öncesi ve ilk-ortaokul çağında çocuğu olan kadın çalışanlarımızın da izin taleplerini karşılıyoruz. Yıllık izin hakkı olmayan çalışanlarımıza da mazeret izni noktasında gerekli kolaylığı sağlıyoruz" dedi.

HİZMETLERİMİZ AKSAMAYACAK 
Sandıkçı, "Genelgeye göre, yeni tip Koronavirüs salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla salgınla mücadeleyi, etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar asgari sayıda personelimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mesaisine devam eden arkadaşlarımızın çalışma ofislerinde de çeşitli düzenlemeler yaparak sosyal alan mesafesine uyumlu hale getirdik. Ayrıca ihtiyaç halinde göreve hazır olacak şekilde, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleriyle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI