01 NİSAN 2020 Çarşamba 06:46
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-03-2020 17:32

Samsun Canik'te 'evde kalana kitap hediye'

Samsun Canik Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle evde kalanlara kitap hediye etmeye başladı. Kampanyanın ilk günü çat kapı evlere giderek kitap dağıtan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Başlattığımız kampanyamız ile ulaştırdığımız her kitap insanlara arkadaş, dost olacaktır. Yalnızlık hissinden kurtaracak, stresli yaşamdan uzaklaştırarak, yaşama daha sıkı sarılmalarını sağlayacak" dedi.

Samsun Canik'te 'evde kalana kitap hediye'

Samsun Canik Belediyesi, koronavirüs salgınından korunmak için evlerinde kalan vatandaşlar için "Evde kal kitabını al" kampanyası başlattı.  Canik Beledye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kampanyanın ilk günü evlere çat kapı ziyaretlerde bulundu, Ardından da hediye olarak kitap verdi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,  "Koronavirüs salgınına karşı ilçemiz genelindeki kamu kurum ve kuruluşları dahil tüm ortak kullanım alanlarında dezenfekte işlemlerimiz devam ediyor. Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınını önlemenin en etkili yolu, sosyal mesafeyi koruyarak başka insanlarla temastan kaçınmaktır. Özellikle risk grubunda olan büyüklerimiz ile çocuklarımızın evde kalmalarını ve zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmalarını önlemek zorundayız.  Ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için, sağlıklı yaşam için, özellikle yaşlılarımızın ve çocuklarımızın evde kalarak bu salgından korunmaları için 'Evde kal kitabını al' kampanyamızla destek olmak istiyoruz.  Başlattığımız kampanyamız ile ulaştırdığımız her kitap sizlere arkadaş, dost olacaktır. Yalnızlık hissinden kurtaracak, stresli yaşamdan uzaklaştırarak, yaşama daha sıkı sarılmanızı sağlayacaktır. Okuyan anne baba dede olarak, çocuklarımıza, torunlarımıza düzenli kitap okuma alışkanlığı sağlayacaktır. Evde kaldığımız sürece genel kültürümüzü artıracak, yeni bilgiler öğrenmemizi sağlayacaktır. Evlerimizde kalmamıza yardımcı olacak kitaplarımız sağlığımızı tehdit eden korona virüs salgınının etkisinden bir an önce kurtulmamızı sağlayacaktır” dedi.

Başkan Sandıkçı, "Henüz aşısı ve kesin tedavisi olmayan bu hastalıktan en iyi korunma yolu, virüsün bulaşmasını engellemektir" diyerek, "Virüse karşı tehdit geçene kadar evlerimizden çıkmayalım. Sosyal mesafeyi koruyarak, sosyal hareketliliğimizi azaltarak virüsün yayılma hızını azaltalım. Virüse maruz kalmış bir kişinin, dışarıda dolaşmasını engelleyerek başka bir kişiye bulaşma riskini ortadan kaldıralım. Evimizde kalalım, kimseyle temas etmeyelim. Bakanlıklarımızın uyarılarını harfiyen uygulayalım" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA