25 EYLÜL 2018

Samsun-Çarşamba Havalimanı 3 ay aradan sonra yeniden faaliyete geçti

Pistteki çökmeler nedeniyle bakım ve onarıma alınan Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı yeniden faaliyete geçti. Havalimanına ilk uçak saat 07.50´de teker koydu ve su takı ile karşılandı. Uçaktan inen yolculara ise şeker ve çikolata ikram edildi.

Samsun-Çarşamba Havalimanı 3 ay aradan sonra yeniden faaliyete geçti

Samsun'da pistte meydana gelen ve yer yer 19 santimetreyi bulan çökmeler sonucu 8 Ağustos tarihinde bakıma alınan Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı yenilendi ve 7 Kasım tarihinden itibaren yeniden hizmet vermeye başladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 136 yolcusu ile havalanan TK 2806 sefer sayılı 'Serik' adlı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı'na saat 07.50'de teker koydu. Aprona gelen uçak, geleneksel havacılık seromonisi 'su takı' ile karşılandı. Ardından uçaktan inen yolcular Havalimanı Müdürü Hamit Anıl tarafından 'Hoşgeldiniz' denilerek karşılandı, şeker ve çikolata ikram edildi.

Havalimanını söz verilen tarihte teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten firma görevlisi Muzaffer Çaylı, 90 gün süren çalışma kapsamında havalimanı pistinin çöken iki bölümü ile elektrik altyapısını yenileyip uluslararası uçuş kurallarına uygun hale getirildiğini, sir kaç küçük eksikliklerin de kısa sürede giderileceği bilgisini verdi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü