GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-06-2020 11:55   Güncelleme : 20-06-2020 11:55

Samsun Eğitim ve Araştrma Hastanesi'nin yeni poliklinik binası açılıyor

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 37 milyon TL’lik yatırımla tamamlanan, 95 poliklinik ve 56 destek ünitesine sahip yeni poliklinik binası 22 Haziran Pazartesi günü hizmete açılacak.

Samsun Eğitim ve Araştrma Hastanesi'nin yeni poliklinik binası açılıyor

Samsun İl Sağlık Müdürü  Muhammet Ali Oruç, 27 bin 650 bin metrekarelik alan üzerine kurulan yeni modern poliklinik binasının Sağlık Bakanlığı'nın ildeki en önemli yatırımlardan biri olduğunu söyledi.

Yeni binayla aktif hizmet verilecek poliklinik sayısının 50’den 95’e, bakılan hasta sayısının da 3 bin 500'den  6 binin üzerine çıkacağını ifade eden Oruç, eski binada ortalama 9 metrekarelik olan poliklinik odalarının yeni binada 24 metrekare olacağını, poliklinik binası içinde tüm görüntüleme ve tetkik alanlarının da yer alacağını, hastaların binanın içinde bir başka bölüme başvurmalarına gerek olmadan tüm işlemlerini tamamlayabileceklerini de söyledi. 

Yeni poliklinik binasında 'Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Polikliniği'nin de sunulacağını da söyleyen Oruç, bu poliklinikte günümüzde başta Japonya, Kore, Çin olmak üzere Rusya ve Avrupa’da da uygulanan tedavide arı ve arı ürünleri, bal, propolis, polen, arı sütü ve arı zehrinin kullanılacağını belirtti. 

Poliklinik binasında 125 çocuğun faydalanacağı bir kreşin de bulunduğunu belirten Sağlık İl Müdürü Oruç, bodrum, zemin dâhil 4 kat olarak planlanan binada mahkûm polikliniği, genel arşiv, personel yemekhane, kafeterya ve mescit gibi ek bölümlerin de bulunacağını, ayrıca mevcut otopark alanına 200 araçlık yeni bir otopark ekleneceğini, çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde de hastane bahçe bölümüne 545 adet ağaç dikileceğini ifade etti.

Sağlık Bakanlığı'nın Samsun’da yatırımlarının aralıksız devam ettiğini de belirten Oruç, halen inşaatları süren hastane ve aile sağlığı merkezlerinin de bu yıl içinde tamamlanmasıyla Samsunlulara daha nitelikli sağlıklı hizmeti sunma şansına sahip olacaklarını vurguladı.

SAMSUN HABER HATTI