GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-04-2021 14:49   Güncelleme : 29-04-2021 14:49

Samsun Emniyet Müdürü Urhal: Muafiyeti suistimal edenlere işlem yapılacak

Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal, 17 günlük tam kapanma döneminde kısıtlamalardan muaf olanların suistimalde bulunmamalarını istedi. Müdür Urhal, yapılacak denetimlerde markete ailece gidenler, güzergah dışına çıkanlar, özel hastanelerden sahte randevu alanlar hakkında gerekli işlem yapılacağını belirtti.

Samsun Emniyet Müdürü Urhal: Muafiyeti suistimal edenlere işlem yapılacak

Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal, koronavirüsle mücadele kapsamında 17 günlük tam kapanma döneminde yürütülecek tedbir ve denetimleri görüşmek üzere emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe emniyet müdürleri  ve polis merkezi amirleriyle değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında; artan bulaşıcılığı ile birlikte kısmi kapanma tedbirleri uygulanmaya başlandığını belirten Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal, alınan tedbirler  sonrasında, salgın artış hızının önce yavaşladığını, akabinde durduğunu, son günlerde ise düşüş eğilimine girdiğini belirtti.

17 günlük tam kapanmada kısıtlamalardan muaf olanların bu durumu suistimal etmemeleri için kontrol ve denetimler yapılacağını belirten Urhal, "Suistimalleri önlemek için kontroller titizlikle yapılacak muafiyetler; yer, yön, güzergah ve zaman bakımından kontrol edilecek, özel hastanelerde sahte randevu alma, iş yeri ile ikameti arasındaki güzergah, belirtilen zaman diliminde görevli olup olmadığı, markete yada fırına ailece gitme gibi durumları gerçekleştirerek  suistimal edenler hakkında gerekli işlemler yapılacak" dedi.

SAMSUN HABER HATTI