GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-02-2020 17:25   Güncelleme : 27-02-2020 17:48

Samsun İdlib şehidini son yolculuğuna uğurladı

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçleri tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Uzman Onbaşı Şükrü Elibol memleketi Samsun’un Alaçam ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Samsun İdlib şehidini son yolculuğuna uğurladı

Hatay'da düzenlenen uğurlama töreni sonrasında Samsun Çarşamba Havalimanı'nında dualarla karşılanan şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'un naaşı Alaçam ilçesi Umutlu Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Helallik alınıp dua edildikten sonra şehidin naaşı Toklu Camii'ne tekbirler eşliğinde götürüldü.

Buradaki törene, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, şehidin 8 aylık hamile eşi Özlem Elibol, annesi Vahide Elibol, kardeşleri Mustafa, Halil ve Ramazan Elibol, yakınları, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreninden sonra şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'un naaşı Umutlu Mahallesi'ndeki aile mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI