28 MART 2020 Cumartesi 20:52
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-02-2020 02:29

Samsun il genelinde 10 Şubat Pazartesi günü okullara kar tatili!

Samsun´da yoğun kar yağışı nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü il genelindeki tüm okullar kar nedeniyle tatil edildi. Hamile ve engelli kamu görevlileri de idari izinli sayıldı. Samsun Valisi Osman Kaymak kar tatilini öğrencilere, "Gençler yorumlarınızı okuyorum, okul sevginiz gözlerimi yaşartıyor. Kar yoğun bir şekilde yağmaya devam ediyor, sabah da buzlanma riski var. Siz en iyisi yarın güzelce bir kar topu oynayın" sözleriyle duyurdu.

Samsun il genelinde 10 Şubat Pazartesi günü okullara kar tatili!

Samsun'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Bu nedenle 10 Şubat 2020 Pazartesi günü il genelindeki tüm okullardaki eğitimlere bir gün süreyle ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli çalışanlar da bir gün idari izinli sayıldı. 

Samsun Valisi  Osman Kaymak, yaptığı yazılı açıklamasında, "Kar yağışı ve kuvvetli buzlanma nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, 10.02.2020 Pazartesi günü ilimiz genelindeki tüm okullarımızda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Olumsuz hava şartları nedeniyle ilimiz genelindeki hamile ve engelli kamu görevlilerimiz idari izinli sayılacaklardır. Samsun’da yoğun kar yağışı devam ediyor. Birkaç noktada buzlanmaya bağlı olarak maddi hasarlı ve yaramalı trafik kazaları gerçekleşti. Kar lastiği ve zincir olmadan lütfen trafiğe çıkmayalım. Karayolları ekiplerimizin yol boyunca uyarılarını dikkate almanızı rica ederim" dedi.

OKUL SEVGİNİZ GÖZLERİMİ YAŞATIYOR
Vali Osman Kaymak, resmi twitter hesabından ise öğrencilere kar tatilini, "Gençler yorumlarınızı okuyorum, okul sevginiz gözlerimi yaşartıyor. Kar yoğun bir şekilde yağmaya devam ediyor, sabah da buzlanma riski var. Siz en iyisi yarın güzelce bir kar topu oynayın" sözleriyle duyurdu.

SAMSUN HABER HATTI
 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA